Україна готується до проведення в 2018 році альтернативи форуму YES, – Гопко

Ініціативу нардепів начебто вже підтримали АП, МЗС та Мінекономрозвитку

Народний депутат Ганна Гопко в ефірі "112 Україна" 112.ua

В Україні готується альтернативний до щорічного форуму YES дискусійний майданчик; ініціативу народних депутатів України підтримали Адміністрація президента, Міністерство закордонних справ та Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Перший захід планують провести вже в травні 2018 року. Про це у Facebook повідомила нардеп Ганна Гопко.

"Уже не перший рік українські інтелектуали і політики, серед яких і автори цього звернення, закликають до бойкоту таких заходів, організованих сім’єю Кучми-Пінчука. Участь у них стає перманентним джерелом репутаційних втрат та загрозою національній безпеці України. Адже справжні українські інтереси на цих зібраннях підмінюються "болісними компромісами" Віктора Пінчука. За таких обставин особливо очевидно, що в часи зовнішньої агресії та серйозних випробувань для національної державності Україна потребує дієвої платформи з обговорення важливих викликів для нашої країни і всього світу", – йдеться у зверненні народних депутатів до президента України, голови ВР та прем’єр-міністра.

Зазначається, що у цьому році провідні діячі та представники громадянського суспільства, зокрема Альона Гетьманчук, Віталій Портніков, Дарія Каленюк із "Центру протидії корупції" не відвідуватимуть форум YES. 

"Додатковим аргументом для лідерів думок стала також стаття олігарха Пінчука в The Wall Street Journal з пропозиціями Україні відмовитися від членства в ЄС та НАТО, піти на болісні компроміси чи фактично підтримати план капітуляції", – підкреслила нардеп.

Гопко наголосила на необхідності створення платформи для просування інтересів країни, де в порядку денному були б питання безпеки, зовнішньої політики та інновацій.

Вона повідомила, що АП, МЗС та Мінекономрозвитку висловили свою підтримку в питанні організації такого майданчика та згодилися надати допомогу в його проведенні.

"Президент України П.О. Порошенко підтримує ініціативи щодо створення нових інструментів для забезпечення широкого та інклюзивного обговорення нагальних питань порядку денного України на міжнародній арені", – цитує Гопко відповідь голови АП Ігоря Райніна на звернення народних депутатів.

У зовнішньополітичному відомстві, за її словами, зазначили: "МЗС підтримує ідею народних депутатів щодо створення дієвої дискусійної платформи під патронатом держави, яка б давала можливість обговорювати сучасні виклики, перед якими стоїть наша держава і весь світ, а також готова, у межах компетенції, долучитися до її просування. МЗС України також готове надати Вам, у разі потреби, усіляку підтримку у контактах з організаторами згаданих міжнародних форумів".

"Підкреслюємо нашу готовність підтримати ініціативу створення широкомасштабної дискусійної платформи з обговорення важливих викликів для нашої країни та усього світу. Концентруючи свої зусилля на євроінтеграційному напрямі, дискусійна платформа може також надати можливості для розвитку взаємодії з іншими міжнародними партнерами та глобальними гравцями світового рівня", – сказано у відповіді Міністерства економічного розвитку і торгівлі України за підписом першого віце-прем’єр міністра України Степана Кубіва.

Нагадаємо, в кінці грудня 2016 року український бізнесмен Віктор Пінчук, який щорічно проводить "український сніданок" у Давосі, а також міжнародну конференцію "Ялтинська європейська стратегія" (YES), у статті для The Wall Street Journal запропонував владі та громадянам України піти на "болючі компроміси" заради завершення конфлікту з РФ. Серед озвучених ним ініціатив, зокрема, тимчасове виключення Україною із заявлених цілей членства країни в ЄС, відмовитися від наміру вступити в НАТО в коротко- і середньостроковій перспективі і погодитися на нейтралітет.

Новини за темою: Відмова від вступу в НАТО і ЄС в обмін на мир на Донбасі: Повний текст резонансної статті Пінчука

Новини за темою: В АП відповіли на скандальну статтю Пінчука: Повний текст

Міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив, що стаття Віктора Пінчука напередодні форуму в Давосі була провокацією і досягла своєї мети, звернувши на себе увагу громадськості.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...