МЗС: Україна демонструє налаштованість на покращення українсько-угорських відносин

Україна також закликала Угорщину приєднатися до міжнародного співтовариства з метою стримування агресії РФ

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто і глава МЗС України Павло Клімкін пресс-служба МИД Украины

У четвер, 6 грудня, у Мілані на полях 25-го Міністерського засідання ОБСЄ міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з міністром зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петером Сійярто. Про це йдеться в повідомленні МЗС України.

Зокрема, Клімкін поінформував Сійярто про акт агресії Росії проти України в акваторії Керченської протоки і закликав офіційний Будапешт "долучитися до заходів міжнародного співтовариства щодо стримування російського агресора".

Міністри домовилися також активізувати міжрегіональну співпрацю та прискорити реалізацію спільних прикордонних інфраструктурних проектів, зокрема тих, які 26 листопада було обговорено на рівні заступників міністрів України та Угорщини Василя Боднара та Левента Мадяра.

Крім того, під час зустрічі було обговорено питання впорядкування надання угорської допомоги в розвиток Закарпаття, яку координуватимуть новопризначений посол з особливих доручень МЗС України Микола Балтажи та уповноважений міністра з питань розвитку співробітництва між областями Саболч-Сатмар-Берег та Закарпатської області пан Іштван Грежа.

"До відома угорського колеги було також доведено інформацію про кроки української сторони в питанні імплементації закону "Про освіту", - наголошується в повідомленні.

Новини за темою: Агресія Росії в Україні: На чиєму боці Угорщина?

Нагадаємо, напружені відносини України з Угорщиною тривають уже кілька років. Одна з головних причин цього - неврегульоване питання подвійного громадянства.

Криза у відносинах Угорщини та України сталася навесні 2014 року. Тоді прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час виступу в парламенті вимагав подвійного громадянства та автономії для угорців, які проживають на Закарпатті. У лютому 2015 року держсекретар з питань національної політики Угорщини Арпад Янош Потапі заявив, що 94 тис. угорців Закарпаття отримали громадянство Угорщини за спрощеною процедурою. Це викликало занепокоєння української влади.

Своєю чергою у вересні 2017 року Верховна Рада ухвалила зміни до закону "Про освіту", які передбачають, що в школах нацменшин навчання рідною мовою після перехідного періоду залишиться тільки в 1-4 класах. Оскільки до ухвалення цього закону майже всі предмети в 176 угорськомовних школах України викладали угорською, МЗС Угорщини та деякі представники нацменшини висловили протест.

Після того, як Порошенко підписав закон "Про освіту", МЗС Угорщини почало погрожувати блокуванням зусиль України щодо інтеграції в ЄС та НАТО.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів