У ЗМІ назвали причини для відставки Максима Нефьодова

Як зазначає видання, про роботу системи ProZorro існує багато міфів, головний з яких – економія державних коштів за допомогою електронної системи держзакупівель

Під керівництвом Максима Нефьодова в Україні встановилася така система електронних держзакупівель, при якій держава втрачає в рік понад 530 млн. грн доходів. Про це пише "Комсомольская правда в Украине" у статті "Чотири важких кроки і відставка Нефедова: рецепт реформи ринку держзакупівель", повідомляють "Українські новини".

Як зазначає видання, ці гроші отримують приватні оператори електронних торговельних майданчиків.

"Згідно з результатами аудиту Рахункової палати, сьогодні на ринку держзакупівель існують ознаки монопольної змови шести операторів приватних електронних майданчиків. Через них проходять майже всі торги, річний обсяг яких в Україні оцінюється в 250 млрд. грн. Аудитори СП порахували, що сумарно перераховані компанії в 2017 році заробили (замість держави, - ред) на наданні платних послуг учасникам торгів більш 473 млн. грн прибутку. І це, не рахуючи платних послуг, які не входять до базового пакет оператора", - йдеться в статті.

Ще близько 65 млн гривень ДП "Прозорро" отримує як плату за забезпечення роботи і розвиток веб-порталу. Однак, не дивлячись на це, у системи електронних держзакупівель ProZorro досі немає комплексної системи захисту інформації.

"Аудит Рахункової Палати показав, що ProZorro не має комплексної системи захисту інформації (КСЗІ, - ред), яка повинна пройти атестацію Держспецзв‘язку, обов'язкову міжнародну сертифікацію на відповідність вимогам стандартів ISO/IEC 27001 або ISO/IEC 27001 ... Крім того, за даними аудиту Рахункової палати, у системи ProZorro відсутні документи, які регламентують процеси резервування та відновлення даних у разі надзвичайних подій", - пише видання.

Як зазначає видання, про роботу системи ProZorro існує багато міфів, головний з яких - економія державних коштів за допомогою електронної системи держзакупівель.

"Пан Нефьодов публічно поширював інформацію про мільярдні суми економії бюджетних коштів від роботи ProZorro. Цифри, озвучені ним, були також підхоплені президентом і прем'єр-міністром України. Але аудит Рахункової палати показав, що офіційної методики підрахунку економії не існує. Тому все сказане можна вважати поширенням недостовірної інформації та введенням в оману перших осіб держави", - йдеться в статті.

Також, видання зазначає, що саме Заступник міністра Мінекономрозвитку Максим Нефьодов блокує прийняття в парламенті законопроектів, якими пропонується доопрацювати систему держзакупівель в Україні. Йдеться про проекти законів №7206 "Купуй українське, плати українцям" і №8265 "Про внесення змін до Закону України "Про державні закупівлі".

"Після двох років кураторства над ProZorro стало очевидно, що зусиль пана Нефьодова недостатньо для викорінення корупційних схем у сфері державних закупівель... Якщо керівник не показує потрібних результатів, його, як правило змінюють. Нічого особистого, все повинно бути #prozorro. Можливо, новий куратор системи покаже кращі результати", - резюмує "Комсомольська правда в Україні".

І зазначає, що Національному агентству по запобіганню корупції, можливо, слід більш уважно придивитися до декларацій Максима Нефьодова.

"Наприклад, для того, щоб порівняти, чи може собі дозволити чиновник на посаді першого заступника Мінекономрозвитку купувати такі предмети розкоші, як квартиру за більш ніж 5 млн. грн, годинник Zenith El Primero Automatic, автомобілі Infiniti EX35 і Audi A6 2.0 Т Quattro (вартість базової комплектації - від 50 тис. доларів США). Не виключено, що зіставивши цифри і дати, НАЗК  зможе розгадати загадку: на кого насправді працює пан Нефьодов?", - пише видання.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів