У Європарламенті засудили тиск влади на одного з лідерів української опозиції Олександра Вілкула

Пресс-служба Вилкула

Один з лідерів "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул провів у Страсбурзі, в Європейському парламенті, зустрічі з європейськими політиками, на яких були обговорені питання зростання радикалізму в Україні та переслідування опозиції. Зустрічі відбулися на полях чергової сесії Європарламенту, пише 056.ua.

Євродепутати-представники різних фракцій та країн, зокрема Великої Британії, Франції, Данії взяли активну участь у зустрічах з опозиціонером. Серед питань обговорювався системний тиск української влади на Олександра Вілкула, зокрема фальсифікація кримінальних справ на нього і внесення Генпрокуратурою до Верховної Ради подання на зняття депутатської недоторканності. Зазначалося, що активізація тиску влади пов'язана з тим, що 9 Травня Вілкул провів серію урочистих заходів, присвячених перемозі над нацизмом у Великій Вітчизняній і Другій світовій війні, а також після низки виступів опозиціонера проти зростання в Україні ультраправого радикалізму, підтримуваного владою.

Депутат Європейського парламенту від Великої Британії, група Європа свободи і прямої демократії, Джонатан Гілл сказав: "Я був 9 Травня 2018 року в Дніпропетровському регіоні, де разом з Олександром Вілкулом був на святкуванні Дня Перемоги. Перемога у війні над нацизмом – свято для всієї Європи. Я своїми очима бачив, як люди України підтримували Вілкула і ті цінності, за які він виступає. Й атака влади проти пана Вілкула – це атака проти цих людей, які його підтримали, які поділяють його погляди і довіряють йому їх представляти в парламенті України".

Серед учасників зустрічей були: Вільям граф Дартмут, депутат Європейського парламенту від Великої Британії, група Європа свободи і прямої демократії, колишній член Палати лордів;

Джонатан Гілл, депутат Європейського парламенту від Великої Британії, група Європа свободи і прямої демократії;

Ніколя Бе, депутат Європейського парламенту від Франції, група Європа націй і свободи;

Мортен Мессершмідт, депутат Європейського парламенту від Данії, група Європейських консерваторів і реформістів;

Девід Коберн, депутат Європейського парламенту від Великої Британії, група Європа свободи і прямої демократії;

Джонатан Баллок, депутат Європейського парламенту від Великої Британії, група Європа свободи і прямої демократії;

Джаніс Аткінсон, депутат Європейського парламенту від Великої Британії, група Європа націй і свободи;

Джонатан Арнотт, депутат Європейського парламенту від Великої Британії, група Європа свободи і прямої демократії;

Маріан Апостол, член Генерального секретаріату Європейської народної партії.

Вілкул домовився з депутатами Європейського парламенту про проведення наступної серії зустрічей у Києві, Брюсселі та Страсбурзі для продовження діалогу та вироблення стратегії підвищення ефективності взаємин України і ЄС, а також для недопущення зростання ультраправого радикалізму в Україні та тиску на опозицію

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів