У Вірменії призначили дату виборів нового прем'єр-міністра

Лідер опозиції Нікол Пашинян пішов у відставку, щоб спровокувати розпуск парламенту і домогтися позачергових виборів в Національні Збори

Sputnik Вірменія

Національні збори - парламент Вірменії - проведе перший тур виборів нового прем'єр-міністра країни 24 жовтня. Про це повідомляє "Інтерфакс".

Нагадаємо, 16 жовтня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян пішов у відставку. Зробив він це після того, як лідери парламентських партій пообіцяли, що не будуть висувати своїх кандидатів на посаду прем'єр-міністра. За Конституцією Вірменії, якщо впродовж 14 днів парламент не обере очільника уряду, він має бути розпущений. Загалом у у вірменському парламенті 105 депутатів, а опозиційна фракція "Елк" Нікола Пашиняна представлена лише дев'ятьма депутатами.

Новини за темою: Вірменія - не Україна, тут навіть після революції ніхто країною ризикувати не буде

Якщо Пашиняну вдасться домогтися розпуску Національних зборів, дострокові парламентські вибори у Вірменії повинні відбутися не пізніше першої половини грудня. 

Нагадаємо, в квітні 2018 року у Вірменії почалися масові демонстрації проти призначення прем'єр-міністром Сержа Саргсяна, який був президентом з 2008 року. Під тиском вулиці 23 квітня Саргсян пішов у відставку, а в травні прем'єр-міністром обрали Нікола Пашиняна.

Перед цим у Вірменії була проведена конституційна реформа, в результаті якої країна перейшла до парламентської форми правління. Тепер депутати обирають і президента, і прем'єр-міністра. Повноваження глави держави суттєво урізали, а всю повноту влади сконцентрував у своїх руках голова уряду.

Новини за темою: Вірменія готова до переговорів щодо Нагірного Карабаху, - Пашинян

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів