Фото з відкритих джерел

У Міжнародному суді ООН у Гаазі Україна у позові проти Росії має більше шансів на позитивне рішення, ніж Грузія. Таку думку висловив нардеп від БПП Олексій Гончаренко в коментарі телеканалу "112 Україна"

"Хочу відзначити роботу українського МЗС: вони ретельно підготували позов і дотримались усієї процедури. І сьогодні у нас є набагато більше підстав сподіватися на успішне для України завершення цього процесу, ніж було у Грузії. Ми розуміємо, що якщо рішення буде позитивним у бік України, то й тут, напевно, Росія його виконувати не буде... Ми вимагаємо вжиття таких заходів, в тому числі зараз, відразу після подачі позову. Десь близько місяця, з досвіду і практики, ми будемо чекати на рішення суду саме в цій частині, але ми сподіваємося на позитивний для нас висновок", - заявив Гончаренко.

Новини за темою: Чого Україна вимагає від Росії в Гаазі. Текст позову

Нагадаємо, Грузія подала позов до Міжнародного суду ООН у Гаазі 12 серпня 2008 р., звинувативши Росію в порушенні Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. У квітні 2011 р. суд постановив, що розгляд позову Грузії до Росії не входить до його компетенції, і відхилив позов. 

Як повідомлялося, у Гаазі проходить судове засідання Міжнародного суду ООН за позовом України до Росії про порушення міжнародних Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 7 і 9 березня буде заслухано російську сторону, 8 березня слово буде надано Україні. МЗС України подав позов до суду ООН 16 січня.

Новини за темою: Якщо Росія відмовиться виконувати рішення суду ООН, будуть юридичні наслідки, - Климпуш-Цинцадзе