У "справі рюкзаків" було багато фейків – комусь був потрібен політичний процес, - адвокати

Кримінальне провадження у справі про так звані "рюкзаки Авакова" супроводжувалося безліччю фейків і було спрямоване не проти обвинувачених, а проти глави МВС. Про це на прес-конференції заявили адвокати Олександра Авакова і Сергія Чеботаря Андрій Федур та Ігор Юдін, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Комусь потрібен був гучний політичний процес. І тому відбулося затримання Олександра Авакова, звинувачення Чеботаря. На жаль, у нас часто кримінальні справи починаються гучними заявами, а потім — пшик. Згідно із законом, органам досудового розслідування заборонено називати прізвища підозрюваних. Але комусь потрібен був політичний процес, і було названо прізвища Чеботаря та Авакова. Тепер я можу сказати, що справа була направлена не проти мого клієнта, а проти його батька. Там фігурували сотні годин записів його батька. Але нічого на нього не накопали. Взагалі НАБУ виконав колосальну роботу, але вона була спрямована не в те русло. Краще б вони по-справжньому боролися з корупцією", - заявив Федур.

Адвокат Сергія Чеботаря Ігор Юдін додав, що НАБУ використовувало цю справу для піар-кампанії проти обвинувачених.

"З боку НАБУ все виглядало так: фейк — наше все. Іноді відбувалося так, що НАБУ само починало вірити в свої байки. Коли відбувався обшук у Чеботаря, приїхав автобус зі спецназівцями, вони почали стрибати через паркан. Вийшла здивована дружина і запитала: "Навіщо? Я вам зараз відчиню двері". Коли нам надали диск з відеозаписами з кабінету мого підзахисного, виявилося, що файли датовано одним числом. Хоча записи нібито робилися в різні дні. І таких фейків було безліч", — наголосив він.

Нагадаємо, у справі про розтрату державних коштів при закупівлі рюкзаків для Нацгвардії НАБУ восени 2017 року затримало 3 людей: сина голови МВС Олександра Авакова, екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря і Володимира Литвина, який у 2014 році керував ІТ-компанією Turboseo. Після численних звинувачень і заяв днями це провадження було закрито за рішенням прокурора. Слідчі не знайшли складу злочину.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів