banner banner banner

У Раді рекомендують Нацполіції подолати дезорганізацію та переглянути підготовку поліцейських

Крім того, депутати рекомендують поліції кардинально оновити телефонну службу "102"

ГУ Нацполіції у Києві

Комітет Верховної Ради України (ВРУ) з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності за підсумками спеціального засідання на тему ситуації зі злочинністю в країні 21 вересня, в якому взяли участь глава Національної поліції Хатія Деканоїдзе та генеральний прокурор Юрій Луценко, затвердив перелік рекомендацій низці інститутів та органів державної влади, який опубліковано на сайті комітету.

Так, профільний комітет рекомендує Національній поліції "здійснити невідкладні заходи щодо подолання дезорганізації в роботі поліції, створення чіткої вертикалі управління підрозділами Національної поліції та забезпечити принцип повної підпорядкованості всіх підрозділів поліції відповідним керівникам територіальних органів поліції з покладанням на них повної відповідальності за діяльність поліції". Також рекомендується переглянути систему управління, взаємодії та координації між підрозділами Нацполіції, запровадити дієву систему контролю за розкриттям і розслідуванням злочинів на рівні центрального органу управління поліцією і територіальних органів поліції та сформувати професійне ядро ключових служб Нацполіції (оперативні та слідчі підрозділи, патрульна поліція, поліція особливого призначення, підрозділи превентивної діяльності тощо).

Крім того, депутати рекомендують Нацполіції кардинально оновити службу прийому інформації і реагування на події (телефонна лінія"102") "для досягнення 100%-го прийняття усіх звернень до поліції та безумовної і повної їх реєстрації усіх звернень", скоротити час реагування на повідомлення громадян, що, як наслідок, покращить ефективність роботи поліції щодо припинення правопорушень та розкриття злочинів по "гарячих слідах".

Серед інших рекомендацій поліції – переглянути програми та терміни підготовки поліцейських для забезпечення їх необхідної фізичної, психологічної та професійної підготовки; запровадити постійну практику звернення органів поліції до Генеральної прокуратури України, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань (після початку його функціонування) Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, органів суддівського самоврядування щодо реагування на факти винесення неправосудних рішень; проаналізувати та внести зміни щодо принципів і стандартів патрулювання екіпажів поліції в частині постійної зміни маршрутів, часу їх проходження та збільшення часу роботи з громадянами.

Новини за темою: Деканоідзе заявила про масову дискредитацію і провокації поліції з боку суспільства

Міністерству внутрішніх справ профільний комітет рекомендує промоніторити стан публічної безпеки та правопорядку в державі, розглянути на колегії МВС питання стану боротьби зі злочинністю в державі, причини та умови її зростання та вжити максимально ефективних заходів щодо виправлення існуючої криміногенної ситуації, а також спільно з навчальними закладами системи МВС забезпечити розробку та впровадження ефективних програм із розвитку професійних навичок, фізичної, вогневої, медичної та психологічної підготовки поліцейських.

Серед рекомендацій комітету Генеральній прокуратурі України – забезпечити належне виконання прокурорами своїх функцій з нагляду за додержанням законів поліцейськими, які проводять оперативно-розшукову діяльність та досудове розслідування, разом з МВС та Нацполіцією проаналізувати та розробити дієві заходи щодо зниження рівня злочинності в Україні, виявити причини і умови її зростання та внести пропозиції щодо удосконалення відповідного законодавства. Крім того, ГПУ рекомендується забезпечити належне розслідування та процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях, розпочатих за такими фактами та подіями: інцидент у Кривому Озері Миколаївської обл. 24 серпня 2016 року; ДТП на трасі Київ – Одеса 13 серпня 2016 року; побиття громадян під Оболонським районним судом Києва 2 серпня 2016 року; подія в Миколаєві 29 серпня 2016 року; побиття батьків на очах їхніх дітей у Дніпрі 29 серпня 2016 року; події у Святошинському районі Києва на будівельному майданчику; корупційна схема розкрадання паливно-мастильних матеріалів службовими особами начальницького складу Головного управління Нацполіції у Хмельницькій області; вбивство невідомими особами керівника компанії "Сaparol Україна" Павла Зможного 20 вересня в с. Крушинка Васильківського району Київської області; побиття громадян та пошкодження громадських приймалень народних депутатів у Одесі під час мирного мітингу біля місцевої адміністрації 20 вересня 2016 року та інші події, які сколихнули українське суспільство.

Також комітет рекомендує Верховній Раді ухвалити проект постанови про звернення до Кабінету міністрів та органів місцевого самоврядування щодо здійснення контролю за станом правопорядку в державі та у відповідних територіальних громадах, включити до розкладу пленарних засідань 4-7 жовтня з метою подальшого розгляду законопроекти "Про дисциплінарний статут Національної поліції України" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження кримінальних проступків" та заслухати під час "Години запитань до уряду" у листопаді 2016 року інформацію міністра внутрішніх справ та глави Національної поліції про стан правопорядку в державі та результати реформи поліції.

Кабінету міністрів України парламентарії рекомендують на своєму засіданні заслухати результати роботи робочої групи з підготовки пропозицій щодо розробки концепції реформування правоохоронних органів, поінформувати комітет про результати її роботи, невідкладно затвердити порядок оцінки рівня довіри населення до поліції незалежними соціологічними службами, розробити і затвердити програму невідкладних та дієвих заходів зниження рівня злочинності в Україні, забезпечити належні умови фінансового забезпечення діяльності Нацполіції, грошове забезпечення та соціальний захист працівників та ветеранів органів внутрішніх справ і Нацполіції.

Новини за темою: Луценко закликав Раду звільнити поліцію від паперової роботи, змінивши кримінальне законодавство

Як повідомлялося раніше, Міністерство внутрішніх справ має намір внести до парламенту пакет законів щодо розширення прав поліцейського за принципом "презумпції правоти поліцейського". Зазначалося, що дані законодавчі зміни будуть спрямовані на розширення прав поліцейського при взаємодії з людьми, які повинні будуть підкорятися, маючи право в подальшому оскаржити дії правоохоронця.

Генпрокурор Юрій Луценко також висловився на користь того, що поліцейським потрібно дати більше можливостей для захисту свого життя.

Також радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк заявив, що найближчим часом законопроект про "презумпцію правоти поліцейського" внесуть на розгляд комітетів Ради. Він сказав, що йдеться не про обмеження прав чи свобод громадян, а про ставлення до поліцейського під час виконання обов'язків як до уособлення держави.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>