У парламенті зареєстрували законопроект про мову реклами в Україні

Раніше це питання регулювалося законом Ківалова-Колесніченка, проте КСУ визнав документ неконституційним

Верховна Рада. Архівне фото. Укринформ

У Верховній Раді зареєстрували законопроект № 8522, відповідно до якого реклама публікується українською мовою. Документ подали 15 народних депутатів на чолі із нардепом від БПП, членом комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Владиславом Севрюковим.

Автори пропонують у ст. 6 закону "Про рекламу" передбачити, що "мовою реклами в Україні є державна мова". А відповідно до ст. 10 Конституції державна мова - українська.

Наразі ця стаття закону про рекламу посилається за закон "Про засади державної мовної політики" або так званий закон Ківалова-Колесніченка. Проте у лютому 2018 року Конституційний суд визнав його неконституційним, відтоді це питання врегульовує Конституція.

Новини за темою: Поки що все по-старому: Чому депутати не змогли вирішити проблему з білбордами і сітілайтами

Нагадаємо, з початку 2017 року у Верховній Раді зареєстровано кілька проектів законів, які дещо відрізняються, проте всі спрямовані на посилення української мови майже у всіх сферах життя простого українця - освіта, отримання послуг і купівля товарів, поїздки у транспорті, користування програмним забезпеченням тощо. Для держслужбовців знання української мови також може набути набагато більшого значення, ніж раніше.

Як повідомлялося, комітет ВР з питань культури і духовності розглянув три законопроекти щодо мовного питання, напрацював свій варіант - 5670-д - і рекомендував парламенту розглянути всі ці проекти.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів