У НАБУ розцінюють зрив спецоперації в ДМС як свідому диверсію

Перший заступник голови міграційної служби Діна Пімахова не була ключовим об'єктом операції, заявляють в НАБУ

НАБУ

Перший заступник голови міграційної служби Діна Пімахова не була ключовим об'єктом спецоперацію з викриття корупції в ДМСУ. Про це розповіла прес-секретар НАБУ Дар'я Манжура, повідомляє "Громадське радіо".

Новини за темою: Провокація хабара співробітниками НАБУ – "спецоперація" для піару і звітності, - журналіст

"Національне бюро розцінює дану ситуацію як свідому диверсію, сплановану і реалізовану за участю Служби безпеки України та Генеральної прокуратури. З квітня цього року тривала спеціальна операція під прикриттям, але і СБУ, і Генпрокуратура, своїм вчорашнім арештом цю операцію зірвали", - заявила Манжура.

"Перший заступник голови міграційної служби Діна Пімахова не була ключовим об'єктом операції - каже Манжура.- Метою операції було розкриття великого злочинного угруповання та виявлення всіх учасників схеми".

Представник НАБУ розповіла, що станом на ранок, 30 листопада, не було зв'язку з сімома оперативними працівниками НАБУ і їх місцезнаходження до цих пір невідомо, але відомо, що з ними все гаразд. За непідтвердженою інформацією вони були на місці проведення обшуку, в той час як за офіційною інформацією НАБУ там знаходився лише один чоловік.

Новини за темою: ГПУ vs НАБУ: Як неприязнь між відомствами дійшла до критичної точки

Нагадаємо, Служба безпеки України (СБУ) затримала агента Національного антикорупційного бюро (НАБУ) при спробі дати хабар першому заступникові голови Державної міграційної служби (ДМС) Дині Пимаховій. Пізніше з'ясувалося, що затриманий агент працював під прикриттям з метою викриття злочинного угруповання у складі колишніх і нинішніх чиновників ДМС. За інформацією НАБУ, ці особи вимагали та отримували хабарі за надання іноземцям громадянства України, довідок на тимчасове проживання.

Детективами була придумана легенда, нібито співробітник НАБУ діяв в інтересах іноземної компанії, яка потребувала в офіційному працевлаштуванні в Україні своїх працівників-іноземців. Представник НАБУ встановив контакт з першим заступником голови ДМС, яка, за оперативною інформацією, була одним із керівників злочинної організації.

Під час зустрічі агента під прикриттям і Діни Пимаховой в серпні поточного року чиновниця спочатку погодилася допомогти, а потім різко відмовилася. У листопаді відбулася ще одна зустріч, в ході якої детектив звернувся до неї за допомогою вже по іншому питанню. Вона погодилася допомогти у наданні довідки про тимчасове місце проживання за 30 тис. дол.

В підсумку співробітники СБУ затримали агента при спробі дати хабар.

Сама Діна Пімахова розповіла свою версію інциденту. За її словами, співробітник НАБУ Сергій Боярський встановив з нею неформальні дружні відносини і став пропонувати за хабар легалізувати іноземців. А в НАБУ заявили, що ніколи не провокували жодного з чиновників ДМСУ на хабар і мають намір зустрітися з генеральним прокурором України Юрієм Луценком у зв'язку з інцидентом.

Джерело: Громадське радіо

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів