У МЗС сподіваються на вирішення питань ексгумації з польської сторони та відновлення українських пам'яток

Бондар заявив, що українська і польська сторони працюють над організацією візиту віце-прем'єра, міністра культури Польщі Петра Глинського в Україну в найближчі місяці

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар Открытый источник

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар допускає, що дозволи на ексгумацію польською стороною можуть бути отримані при наявності належного фону двосторонніх відносин, і очікує від Польщі кроку в питанні відновлення українських пам'яток на території цієї країни. Про це Бондар заявив у коментарі журналістам, передає «Інтерфакс-Україна».

"Мораторію як такого немає, є комісія, яка дає дозвіл на проведення певних робіт. Для того, щоб комісія дала дозвіл, повинен бути створений відповідний фон, не негативний, де до України кожен раз якісь претензії. Принаймні повинен бути зроблений перший крок у питанні відновлення пам'яток, те, чого ми зараз очікуємо. І я думаю, дозволи будуть видаватися", - заявив Бондар.

Новини за темою: МЗС Польщі висловило протест у зв'язку зі спаленням польського прапора в Києві

Заступник міністра підкреслив, що до складу комісії входять не тільки представники влади, але й громадських організацій.

Боднар уточнив, що українська сторона зацікавлена у відновленні українських пам'яток у Польщі, захисті прав української меншини в Польщі, а також вирішенні ситуації навколо польського закону "Про інститут національної пам'яті".

Також він додав, що українська і польська сторони працюють над організацією візиту віце-прем'єра, міністра культури Польщі Петра Глинського в Україну в найближчі місяці.

Раніше повідомлялося про те, що міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив про те, що в нинішніх відносинах між Україною і Польщею немає прогресу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів