Сенат Польщі
polskatimes.pl

Польща не визнає анексію Криму і підтримує територіальну цілісність України в межах її кордонів, визнаних міжнародним правом, про це йдеться в заяві міністерства закордонних справ Польщі.

"Три роки тому російські збройні сили почали захоплення Криму. Незаконний "референдум" проходив під гарматами і 18 березня було оголошено, що Крим став частиною Російської Федерації. Польща не визнає так звану анексію Криму і непохитно підтримує територіальну цілісність України в межах її кордонів, визнаних міжнародним правом", – йдеться в заяві.

Польські дипломати закликали Росію "покласти край" окупації півострова.

"До тих пір ми виступаємо за збереження санкцій з боку Європейського Союзу, США, Канади та інших країн щодо Росії у відповідь на її незаконні дії. Відновлення засад, що лежать в основі співробітництва і безпеки в Європі, має бути пріоритетом для всього євроатлантичного співтовариства", – повідомили у польському МЗС.

У заяві також говориться, що в Польщі стурбовані ситуацією з правами людини в аннексированном Криму, особливо стосовно кримських татар.

"Ми шкодуємо, що російські влади відмовляють у доступі до Криму міжнародним організаціям, які здійснюють моніторинг прав людини. Ми засуджуємо гоніння в Криму, спрямовані на боротьбу з опором, і посилення позицій окупаційних властей. Ми в рівній мірі стурбовані повзучої мілітаризацією півострова", – йдеться в заяві.

У МЗС назвали таке положення справ прямою загрозою для країн Чорноморського регіону і сприятливою умовою для дестабілізації всієї території Східної та Південної Європи.

"Факт, що структури ООН, ОБСЄ і Ради Європи не мають можливості працювати в Криму, привів до створення "неформальної зони беззаконня" в самому серці Європи", – переконані у польському МЗС.

Росія анексувала Крим після незаконного "референдуму" 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнається Україною та більшістю країн світу. У даний момент між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострів.