У МОЗ підготували законопроект про скасування видачі спецдозволів на цілительство

За словами в. о. Уляни Супрун, представники народної медицини зможуть продовжити займатися своєю діяльністю, "проте це не визнаватиметься законом як щось, що може допомогти вилікуватися"

З відкритих джерел

У Міністерстві охорони здоров'я підготували законопроект про скасування видачі спеціальних дозволів на цілительство.  Про це повідомила в.о. голови МОЗ Уляна Супрун на сторінці у Facebook.

"По-перше, ані наукою, ані законодавством не передбачено критерії підтвердження досвіду багатьох поколінь та усталеності у народних традиціях. По-друге, будь-які методи оздоровлення, діагностики та лікування мають бути безпечними та дієвими для пацієнтів. Якщо сучасна медична наука не визнає практику цілителів, знахарів і екстрасенсів, як метод лікування, цього не може визнавати закон і держава", - написала Супрун.

За її словаим, Міністерство охорони здоров'я не може давати дозвільні документи на методи, безпечність та ефективність яких неможливо гарантувати.

"Підготовлений законопроект передбачає скасувати видачу спеціального дозволу на зайняття народною медициною/цілительством. Також він забороняє рекламу народної медицини. Якщо його ухвалять, це не означатиме, що люди, які практикують цілительство, не зможуть цим займатися. Проте їхня діяльність не визнаватиметься законом, як така, що може допомогти комусь не хворіти чи вилікуватися", - зазначила в.о. міністра.

Вона прогнозує, що люди, які звертаються до гомеопатів чи знахарів, бачитимуть, що їхня діяльність не підкріплена жодними державними документами, а отже не передбачає медичної допомоги.

Новини за темою: У МОЗ підготували законопроект про обмеження реклами ліків

Зазначимо, наразі право представників народної медицини на цілительство закріплене у ст. 74-1 "Право на зайняття народною медициною (цілительством)" Основ законодавства України про охорону здоров'я.

Це не перший випадок, коли у МОЗ хочуть скасувати норми про цілительство - раніше вже публікувалася інформація про законопроект на цю тему.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів