Открытый источник

Представник російської сторони відкинув звинувачення у постачанні системи "Бук", з якої був збитий літак рейсу МН17. Про це на засіданні Міжнародного суду ООН в Гаазі заявив юрист Самуель Вордсворт.

"Немає ніяких підстав для доказів, щоб дуже серйозно обвинувачувати, що Росія постачала озброєння, знаючи про намір. Той, хто, можливо, постачав зброю, діяв в цілях оборони проти військових атак з боку українських повітряних сил", - заявив Вордсворд.

"Має бути усвідомлення, що "Бук" поставляється саме для атаки на цивільний літак. Але Україна стверджує лише, що він був поставлений з Росії, і нічого більше", - зазначив він.

Новини за темою: У Міжнародному суді ООН у Гаазі вже виступили двоє адвокатів на захист російської сторони

Також російська сторона під час засідання Міжнародного суду ООН в Гаазі закликала Україну чітко сформулювати свої претензії по справі збивання Boeing МН17:

"Україна повинна чітко сформулювати свої претензії до РФ про збивання Boeing МН17", - зазначив Вордсворд.

16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Міжнародний суд ООН в Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі і відновити діяльність Меджлісу в окупованому Криму.

Пізніше у відомстві зазначили, що Україна буде доповнювати позов у Міжнародний суд ООН проти РФ новими фактами порушень прав людини.