У Мінприроди прокоментували відставку Грамоткіна з посади гендиректора ЧАЕС

Раніше гендиректор Чорнобильської АЕС Ігор Грамоткін написав публічну заяву про відставку через розбіжності з Міністерством екології України

Генеральний директор Чорнобильської АЕС Ігор Грамоткін gazeta.zn.ua

Мінприроди, яке координує роботу зони відчуження, не мало наміру продовжувати контракт гендиректору ЧАЕС Ігорю Грамоткіну; наявність конфлікту заперечують. Про це повідомляє "Главком", посилаючись на дані в. о. міністра екології Віктора Вакараша.

У відповідь на питання, у зв'язку з чим подав у відставку Грамоткін, Віктор Вакараш сказав: "Ще в грудні минулого року постало питання про доцільність продовження контракту пану Грамоткіну. Тоді у Мінприроди, проконсультувавшись з партнерами з ЄБРР, ухвалили рішення дати цій людині ще один шанс завершити взяті його підприємством зобов’язання. Однак ми опинились у ситуації, коли терміни введення в експлуатацію необхідних об’єктів були на межі зриву. Про це під час спільних нарад неодноразово доповідало керівництво Державного управління зоною відчуження, тому не думаю, що за таких умов доцільно б було говорити про продовження контракту".

Разом з тим, в. о. міністра Віктор Вакараш стверджує, що останнім часом спостерігається значний прогрес у реалізації ряду проектів, - зокрема, завдяки активній позиції Мінприроди у переговорах із партнерами.

"Протягом останніх двох років відбулися три Асамблеї країн-донорів Чорнобильського фонду "Укриття" та Рахунку ядерної безпеки на Чорнобильській АЕС. Хочу підкреслити, що вперше за багато часу Україна виконала взяті на себе зобов’язання. Це підкреслюють і в ЄБРР, як банку-розпоряднику коштів безпекових проектів у зоні відчуження, так і на останній асамблеї, яка відбулася тиждень тому у Лондоні. Там було досягнуто надважливих домовленостей щодо введення в експлуатацію нового безпечного конфайменту на Чорнобильській АЕС. Також Мінприроди розпочало консультації з Європейською комісією щодо роботи зі спільного виведення з експлуатації ЧАЕС", - пояснив в. о. міністра.

Новини за темою: Керівництво ЧАЕС оголосило тендер на будівництво нового укриття вартістю 4,3 млрд грн

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що генеральний директор Чорнобильської АЕС Ігор Грамоткін написав публічну заяву про відставку через розбіжності з Міністерством екології України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів