У Мінкульті обурилися можливим закриттям окупаційною владою Криму музею Лесі Українки в Ялті

Установу закривають нібито через ремонт будівлі

Krymr.org

У Міністерстві культури висловили занепокоєння повідомленнями про можливе закриття або перепрофілювання музею Лесі Українки, розташованого в анексованій Росією Ялті. Про це йдеться у заяві Мінкульту, поширеній його прес-службою.

Як повідомлялося, музей закрито нібито під приводом необхідності проведення  ремонту  будинку,  де він розміщується, в якому  у 1897 році жила  Леся Українка. Однак, як повідомляють ялтинські активісти, жодних робіт там не проводиться, а заявлений термін закриття музею – до кінця 2017 року.

"Особливо ж цинічним виглядає той факт, що музей закрито у рік 145-ї річниці від дня народження української поетеси, коли її ім’я вшановується у всьому світі", - наголошується у повідомленні.

Новини за темою: У кубинському географічному атласі Крим зобразили і українським, і російським

На думку урядовців, окупаційна влада планує повністю припинити діяльність музею, який за роки незалежності став одним із основних осередків розвитку української культури на півострові.

"Міністерство культури  розцінює дії так званої влади Криму як продовження агресивної політики Кремля по відношенню до історії і культури українського народу та ініціюватиме звернення до відповідних міжнародних організацій з метою тиску на Російську Федерацію щодо негайного відновлення роботи музею Лесі Українки в Ялті та припинення репресивної політики Кремля стосовно українців, української культури  та історії на території тимчасово окупованого Криму", - заявили у Мінкульті.

Новини за темою: Чубаров: Будь-який діалог щодо Криму матиме результат, якщо Росія візьме у ньому участь

Нагадаємо, раніше в окупованому Криму обрушилася одна з головних природних визначних пам'яток півострова. Також РФ визнала 220 пам'яток Криму своєю культурно-історичною спадщиною. До списку увійшли Генуезька фортеця, Ханський палац, палац Олександра ІІІ, церкви, монастирі та інші культурно-історичні пам'ятки Криму.

Новини за темою: МЗС України застерегло владу Криму від будівельних робіт у заповіднику "Херсонес Таврійський"

У Міністерстві культури України заявляють, що чергове незаконне рішення РФ, яким 220 українських пам'яток Криму віднесені до культурних об'єктів федерального значення РФ, не несе ніяких правових наслідків і суперечить міжнародному праву.

Зазначимо, Росія анексувала Крим у березні 2014 року, провівши там незаконний "референдум", який не визнається Україною і міжнародним співтовариством.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів