Украинское фото

Міністр юстиції Павло Петренко в ексклюзивному коментарі "112 Україна" заявив, що наразі немає перешкод для продовження процедури екстрадиції лідера "Рух нових сил" і екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі до Грузії.

"Зараз немає ніяких юридичних перешкод щодо продовження процесу екстрадиції, екстрадиційної перевірки за запитом грузинської сторони, який надійшов до Міністерства юстиції України, в ГПУ. Тому ми зі свого боку будемо діяти виключно в рамках чинного законодавства і міжнародних норм. Чекаємо від органів прокуратури завершення екстрадиційної перевірки, щоб приймати остаточне рішення за даним запитом на екстрадицію цієї особи", - сказав він.

У той же час голова парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе, який перебуває з візитом у США, заявив, що на Саакашвілі в разі екстрадиції з Києва в Тбілісі чекає арешт.

"Що стосується екстрадиції Міхеїла Саакашвілі, в Грузії його чекає арешт. У нас у нього слабка політична підтримка. З політичної точки зору нас не цікавить, де буде Саакашвілі, в Грузії чи Україні. У нашій країні відбувся судовий процес проти нього, є судове рішення, яке передбачає арешт Саакашвілі при появі на території Грузії", - сказав він.

Нагадаємо, що Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив у задоволенні позову Міхеїла Саакашвілі до Державної міграційної служби України та Управління Державної міграційної служби.

Зазначимо, що це вже не перший позов Саакашвілі щодо рішення ДМС. 5 лютого Апеляційний суд відмовився визнати Саакашвілі особою, яка потребує додаткового захисту.

3 січня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва відмовив Саакашвілі у визнанні незаконним рішення Управління ДМС у Київській області, яким йому відмовлено у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту після позбавлення громадянства України. Суддя Окружного адмінсуду Києва Тетяна Скочок оголосила рішення: "У задоволенні позову відмовити повністю".

5 січня Тбіліський міський суд визнав Міхеїла Саакашвілі винним у справі "про злісне перевищення повноважень на посаді президента Грузії" і присудив три роки позбавлення волі. Саакашвілі вважає, що українська влада навмисно прискорює розгляд питання про його статус в Україні, щоб мати формальні підстави для екстрадиції його з країни.

Адвокати Саакашвілі 6 лютого подали касацію на рішення Київського апеляційного адмінсуду.