Перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова в студії "112 Україна". 20.04.2017
112.ua

У вчорашньому проміжному рішенні Міжнародного суду ООН є позитивні сигнали для України. Про це в ефірі "112 Україна" заявила заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова.

"Насправді недавній пакет доказів, який ми направили в ЄСПЛ, мабуть, найкращий за весь період. Тому що за ці три роки ми вже мобілізували всі правоохоронні органи, ми зібрали сотні гігабайт відео і під кожне відео маємо свідчення свідків, які знімали його, чи були присутні на цьому відео, які ще підтверджують правдивість цих матеріалів. Це дуже важлива інформація для суду... Для міжнародних судів саме такі звіти організації міжнародного рівня мають вагу більше, ніж національні повідомлення", - зазначила вона.

"Дуже важливо розуміти, що вчора ми отримали перші позитивні сигнали від Міжнародного суду ООН, які навіть я, як юрист-міжнародник, до цього не очікувала. Тому що міжнародне правосуддя дуже обережне. Не йде в якісь нові сфери, амбітно виносячи прецеденти. Те, що наказ суду, по-перше, містив попередню юрисдикцію по обох конвенціях, мабуть, було найважливіше, тому що Конвенція про фінансування тероризму судом на практиці ніколи не застосовувалася. У такій справі, як наша, було багато ризиків, що суд взагалі не візьметься за неї", - заявила чиновниця.

Севостьянова додала, що вчорашнє рішення не є "шаленою перемогою на даному етапі". "Але це максимум, що можна було отримати з Міжнародного суду ООН на цьому етапі в цій складній справі... Насправді історичне рішення, дуже важливе, підкріплене доказом, бо без нього ми б взагалі не отримали попередньої юрисдикції", - сказала вона.

Як повідомлялося, 19 квітня Міжнародний суд ООН виніс проміжне рішення за позовом України проти Росії.

Зокрема, було відмовлено у тимчасових заходах по Росії з Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Суд вирішив, що умови, які необхідні для визначення додаткових заходів щодо прав, які порушуються в Україні на основі Конвенції по боротьбі з фінансуванням тероризму, не відповідають вимогам.

Разом з тим Міжнародний суд ООН задовольнив прохання України про тимчасові заходи щодо позову проти РФ за Конвенцією про ліквідацію расової дискримінації.

Суд висловився за збереження кримськими татарами права на створення власних інститутів і вимогу до Росії відновити діяльність Меджлісу. Росія також повинна забезпечити можливість використання української мови в освітній системі Криму.

У Міністерстві іноземних справ України відповідне рішення назвали перемогою.