У Міненерго розробляють законопроект про погашення з держбюджету боргів ОРДЛО за електрику

Відповідний документ вчора стояв на розгляді урядового комітету

Открытый источник

У Міненерговугілля розробляють законопроект, який передбачає погашення боргів споживачів з тимчасово окупованих територій Донбасу за рахунок державного бюджету України. Такий документ вчора, 15 березня, винесли на розгляд урядового комітету.

Згідно із законом "Про ринок електричної енергії" в Україні має бути реформовано відповідну сферу. Зокрема відмова від моделі єдиного покупця і продавця електроенергії, функції якого виконує ДП "Енергоринок", при чому ціни регулюються НКРЕКП. Нова модель передбачає, що буде створено конкурентний ринок. Проте втіленню реформи можуть завадити борги ДП "Енергоринок".

У Міненерговугілля готують законопроект, який передбачає шляхи погашення боргів. Один із запропонованих заходів - погашення боргів за електрику споживачів з тимчасово окупованих територій з держбюджету.

Зазначимо, на сайті міністерства текст документу опублікували ще 13 жовтня 2017 року. Там уточнюється, з яких саме статей бюджету гроші мають піти на погашення боргів ОРДЛО за електрику - за рахунок надходжень від погашення податкового боргу, зокрема розстроченого/відстроченого, сплати грошових зобов'язань з податку на прибуток, податку на додану вартість та зі сплати дивідендів, частини чистого прибутку, що сплачуються підприємствами електроенергетичної галузі.

Згідно із проектом закону, підтвердити заборгованість для погашення таким чином повинна буде Міжвідомча комісія, склад якої затвердить Кабмін протягом місяця після того, як цей законопроект набуде чинності.

Зазначимо, документ тільки готують у Кабміні, у парламенті його ще не реєстрували.

Новини за темою: Лампочка Гройсмана: Верховна Рада запустила реформу електроенергетики

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів