У Латвії відбуваються парламентські вибори, в лідери може вирватися проросійська партія

Станом на 12:00 вже проголосувало 272 611 виборців

Фото з відкритих джерел

У Латвії сьогодні, 6 жовтня, проходять парламентські вибори, результатом яких може стати прихід до влади проросійських сил.

Як повідомляє Delfi, виборчі дільниці відкрилися о 7:00 і працюватимуть до 20:00.

Віддати свій голос виборці зможуть на будь-якій з 954 виборчих дільниць безпосередньо в Латвії та 121-ї в 45 країнах світу. Для цього лише необхідно показати документ, що засвідчує особу.

Саме голосування проходить за відкритими списками. Виборці можуть підтримати свого кандидата, поставивши "плюс" навпроти його прізвища, або висловити свою антипатію, викресливши прізвище кандидата.

У цілому на місця депутатів претендують 1470 осіб з 16-ти партій, тобто на один мандат — 15 кандидатів. Порівняно з попередніми виборами в 2014 році число кандидатів збільшилася — на попередніх виборах балотувалися 1156 осіб.

Опитування показують, що 5-відсотковий бар'єр впевнено долають три політичні сили. 

Найбільшу підтримку (майже 15%) має соціал-демократична партія "Saskana" ( "Згода") ризького мера Ніла Ушакова, орієнтована переважно на російського виборця.

На другому місці (9,8%) - партія чинного прем'єра Союз "зелених" і селян.

Третю за величиною фракцію може отримати партія-новачок KPV LV - "Кому належить держава". Зараз цю популістську партію готові підтримати 9,3% виборців.

Інші партії - в зоні ризику або мають мало шансів на проходження до Сейму.

Така ситуація створює можливість того, що нова коаліція не зможе бути сформована без проросійської "Згоди". Ця ситуація може стати прецедентом, адже вперше проросійська партія може перейти з опозиції до влади. На минулих парламентських виборах у 2014 році партія "Згода" вже перемагала, але не увійшла в коаліцію.

Примітно, станом на 12:00 вже проголосувало 272 611 осіб, що становить 17,61% від загальної кількості виборців.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів