У КВУ спростили дані про підкуп виборців партією "Самопоміч" під час виборів в ОТГ

В ході розслідування з'ясували, що продуктові набори роздавали особи, які не мають відношення до кандидатів від політсили

Фото з відкритих джерел

Комітет виборців України спростовує дані про те, що кандидати від "Самопомочі" підкуповували виборців під час виборів в об'єднаних територіальних громадах. Відповідне повідомлення оприлюднили на сторінці організації в Facebook.

У ході розслідування КВУ з'ясувалося, що роздача продуктових наборів у Заставнівській об'єднаній громаді Чернівецької області не пов'язана із партією "Самопоміч".

"Було встановлено, що особи, причетні до роздачі продуктових наборів, не мають жодного відношення до кандидатів від партії "Самопоміч". Натомість, ця інформація поширювалася з боку опонентів політичної сили. Також зазначаємо, що під час виборів у ОТГ, починаючи з жовтня 2015 року, КВУ не було зафіксовано інших фактів підкупу від цієї політичної сили", - йдеться у повідомленні Комітету виборців.

В той же час, факти підкупу від інших політичних партій на виборах 29 квітня підтверджені відповідними фото- та відеоматеріалами, оприлюдненими фактами в місцевих ЗМІ, а також відкритими кримінальними справами. Загалом за результатами виборів поліцією було відкрито 19 кримінальних справ, близько половини з яких – щодо підкупу виборців.

Нагадаємо, в неділю, 29 квітня, в Україні вперше відбувалися вибори в 40 об'єднаних територіальних громадах. У БПП повідомили про перемогу у 26 об'єднаних тергромадах із 40. Окрім того, заявили, що активність громадян на виборах і голосування за представників президентської партії свідчить про підтримку реформи децентралізації.

Тим часом голова Комітету виборців України Олексій Кошель назвав вибори в ОТГ 29 квітня найбруднішою кампанією з 2015 року. За його даними, під час виборів було зафіксовано принаймні 25 випадків підкупу, хоча насправді цифра могла бути більшою.

Через деякий час у поліції повідомили про 19 відкритих справ через порушення на виборах в ОТГ. Найбільше таких фактів – по 5 – виявлено в Одеській та Дніпропетровській областях.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів