Фото з відкритих джерел

Міжнародний суд ООН в Гаазі в понеділок, 6 березня, почне попередні слухання за позовом України до Росії, про це йдеться у документі на офіційному сайті суду.

Новини за темою: Жебрівський: Путін розуміє, що рано чи пізно доведеться відповідати в Гаазькому трибуналі

Слухання, які пройдуть з 6 по 9 березня, розпочнеться із заслуховування української сторони. 7 і 9 березня буде заслухана російська сторона, 8 березня слово буде надано Україні.

У позові України, поданому проти Росії, вказується на порушення Москвою положень Конвенції ООН з протидії тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Позов був поданий 16 січня.

Новини за темою: Польща подасть скаргу до Гаазького суду на Росію чере розслідування смоленської катастрофи

Київ вимагає засудити акти тероризму на Донбасі, включаючи збитий рейс MH17, і в Харкові, а також зобов'язати Росію виплатити компенсації, розмір яких в позові не вказано. Крім цього, суду пропонується залучити до відповідальності офіційних осіб, винних, на думку позивачів, у підтримці тероризму.

Інший блок претензій у позові стосується порушень прав кримських татар і українців з боку окупаційної влади Криму. Україна просить Міжнародний суд ООН на час розгляду справи, як заходи забезпечення позову, заборонити РФ здійснювати будь-які кроки, які погіршують ситуацію.

У Києві припускають, що розгляд позову займе п'ять–сім років.