У ФБР заявили, що співпрацюють з НАБУ на законних підставах

Крім того, в бюро впевнені, що в боротьбі з корупцією усі правоохоронні органи повинні діяти разом

Штаб-квартира ФБР у Вашингтоні Голос Америки

Федерального бюро розслідувань США співпрацює з українським НАБУ в межах, які визначені Меморандумом про взаєморозуміння, підписаним у червні 2016 року. Про це йдеться в заяві цього державного агентства США, яка надійшла у відповідь на запит "Голосу Америки".

"У червні 2016-го року, ФБР і НАБУ прийняли Меморандум щодо взаєморозуміння. Цей меморандум дозволяє надавати ФБР НАБУ і Спеціальній антикорупційній прокуратурі (САП) допомогу у сфері розслідувань, підготовки і розвитку. ФБР дотримується законів України і ніколи не працює за межами, визначеними Меморандумом про взаєморозуміння", - йдеться в заяві ФБР.

Також у ФБР відзначають, що їхні співробітники працюють в НАБУ на тимчасовій, ротаційній основі з метою підтримки відносин між сторонами.

"Ці спеціальні агенти і аналітики не є оперативним. Будь-які заяви про зворотне - помилкові", - уточнюють у ФБР.

Крім того, в агентстві зазначають, що викорінення корупції є пріоритетом для ФБР і вони постійно працюють зі своїми партнерами в правоохоронних агентствах в цілому світі, щоб розслідувати корупцію і надавати допомогу, коли їх про це просять.

Пізніше ФБР додали до первинного тексту наступне речення: "У боротьбі з корупцією усі правоохоронні органи повинні працювати спільно".

Раніше повідомлялося про те, що 30 листопада в НАБУ заявили, що ГПУ і СБУ зірвали операцію з викриття корупційної схеми в Державній міграційній службі. У свою чергу Генеральний прокурор Луценко розкритикував роботу НАБУ і висловив думку, що працівники агентства вчинили провокацію проти чиновника міграційної служби. Також він заявив, що штатні негласні співробітники антикорупційного бюро не проходили конкурс перед призначенням на посаду. Крім того, 1 грудня в Генпрокуратурі заявили про виявлення в приватному будинку "таємний офіс" НАБУ, де незаконно зберігалася документація з грифом "секретно". 4 грудня в ГПУ повідомили, що запросили на допит агентів НАБУ, які фігурують у кримінальному провадженні за фактом провокації хабара співробітнику міграційної служби. У НАБУ відкидають всі звинувачення генпрокурора у порушенні законів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів