У Держуправлінні справами закликали Росію забезпечити охорону українських дипломатичних установ

У відомстві обурилися хуліганськими діями, які відбулися біля Культурного центру України в Москві

Wikimapia

У Державному управлінні справами (ДУС) звернулися до Російської Федерації із закликом забезпечити повноцінну охорону дипломатичних і консульських установ України, які перебувають на території РФ. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на офіційному сайті ДУС.

"11 березня 2016 року невідомими особами був здійснений акт вандалізму проти Національного культурного центру України в м. Москва. Державне управління справами закликає Російську Федерацію забезпечити повну охорону дипломатичних і консульських установ України на своїй території і не допускати неправомірних дій стосовно представників і майна нашої держави", - зазначили у відомстві.

Як відомо, 27 лютого 1998 року уряди України і Російської Федерації підписали Угоду про заснування та умови діяльності інформаційно-культурних центрів. Також на основі взаємності був заснований Культурний центр України в м. Москва і Російський центр науки і культури в м. Київ.

Головними завданнями Центрів є реалізація програм міжнародного співробітництва у галузі розвитку гуманітарних, науково-технічних, культурних та інформаційних зв'язків; ознайомлення зарубіжної громадськості з історією і культурою держави.

Згідно з Угодою, сторони на основі взаємності вживають необхідні заходи для забезпечення безпеки персоналу та приміщень Центрів, а також заходів, що проводяться ними.

Нагадаємо, МЗС України закликає Росію забезпечити повну охорону дипломатичних і консульських установ України на своїй території.

У Львові народний депутат України Володимир Парасюк під час проведення акції на підтримку Надії Савченко зірвав прапор Росії з будівлі Генерального консульства у Львові. Протестувальники прапор підпалили. В цей час невідомі закидали Генконсульство Росії яйцями, а також кинули димову шашку.

Крім того, кілька пляшок з "коктейлем Молотова" кинули на територію посольства РФ у Києві. В Одесі мітингувальники на підтримку Савченко закидали консульство РФ яйцями.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія буде вимагати від Києва відшкодування збитку, завданого посольству РФ.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів