Крым. реалии

Прізвищ українських політиків, які відвідували Крим, не розголошуватимуть заради їхньої безпеки. Про це заявив заступник голови комітету Держдуми у справах національностей Руслан Бальбек, повідомляє РИА Новости. Приховувати прізвища українських політиків, за його словами, необхідно, "щоб не допустити розправи над ними".

Напередодні до окупованого Криму з триденним візитом приїхала делегація з Європи, Азії і Латинської Америки. До її складу увійшли, за словами Бальбека, і кілька українських політиків.

Радник голови СБУ Юрій Тандіт повідомив, що ряд самопризначених посадових осіб з Донецька і Луганська дійсно в'їхали до анексованого Криму. Очевидно, що їх у тому числі й мають на увазі російські політики.

У прокуратурі АР Крим телеканалу "112 Україна" повідомили, що зараз аналізують інформацію, зокрема перевіряють правдивість даних про візит саме українських представників.

Своєю чергою секретар РНБО України Олександр Турчинов погрожує політикам, що відвідали окупований Крим, санкціями та кримінальними справами. "СБУ має підготувати і подати на розгляд РНБО України список офіційних осіб з Європарламенту, а також політиків з країн Європейського Союзу, СНД і Латинської Америки, які, за інформацією російських ЗМІ, приїхали з триденним візитом до анексованого Криму", — заявив Турчинов. "Крім того, перевірці підлягає також інформація щодо участі в цій пропагандистській акції українських громадян, і в разі підтвердження їх перебування в Криму, має бути відкрито кримінальні провадження згідно з чинним законодавством", – підсумував Турчинов.

Новини за темою: Інформація про візит українських політиків до окупованого Криму поки не підтвердилася, - СБУ