У Держдепі США назвали незаконними "гумконвої" РФ для окупованого Донбасу

Росія відправила в понеділок ще один незаконний, неконтрольований конвой через кордон в Східну Україну

Керівник прес-служби Держдепартаменту Хізер Науэрт З відкритих джерел

"Гумконвої", які Росія спрямовує на не підконтрольні українському уряду території Донбасу і не пройшли перевірки, незаконні. Про це у Twitter заявила речниця Державного департаменту США Гізер Ноєрт.

"Росія спрямувала в понеділок ще один незаконний, неконтрольований конвой через кордон у Східну Україну, найімовірніше, поповнивши свої сили", – написала вона.

Україну Ноєрт назвала водночас "усе більш і більш успішною".

Новини за темою: Бойовики не пустили спостерігачів ОБСЄ до "гумконвою" з Росії

8 травня російське міністерство з питань цивільної оборони, надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків стихійних лих оголосило про спрямування на Донбас 76-го "гумконвою". За даними відомства, 40 вантажівок мали доправити в Луганськ і Донецьк "понад 400 тонн гуманітарних вантажів, у складі яких – дитячі продуктові набори, навчальна література та медичне майно".

Новини за темою: РФ відправила на окупований Донбас 75-й "гумконвой"

Нагадаємо, переміщення "гумконвоїв" РФ здійснюється з грубим порушенням норм міжнародного та українського законодавства, а також узгоджених з Міжнародним комітетом Червоного Хреста модальностей, тому українська міжвідомча робоча група здійснює тільки візуальне спостереження без виконання контрольних функцій. Військові зСУ відзначають, що після кожного прибуття "гумконвоїв" РФ в районі бойових дій на Донбасі посилюється вогнева активність бойовиків.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів