Народний депутат Ігор Кононенко в ефірі "112 Україна"
112

У "Блоці Петра Порошенка" вважають, що аудитора НАБУ треба обрати завтра, 21 березня. Про це після засідання фракції сказав нардеп Ігор Кононенко, трансляцію вів телеканал "112 Україна.

"Антикорупційним комітетом внесені дві кандидатури, завтра вони будуть в залі. Позиція нашої фракції, що потрібно визначитися, проголосувати. Звичайно, що якщо одна з кандидатур набере 226 голосів, то питання буде вирішено, якщо ні, - то тоді антикорупційний комітет має запропонувати інші кандидатури… Позиція нашої фракції, що завтра це питання в залі має бути вирішене. Якщо жодна із кандидатур не набере 226 голосів, то тоді треба шукати іншого", - сказав Кононенко.

Новини за темою: Заліщук: Призначення аудитором Найджела Брауна – це спосіб підірвати роботу НАБУ

За його словами, обрання аудитора НАБУ - це не політичне питання.

"Більшість фракцій підтримує Брауна, але є депутати, які підтримують Сторча. Я вважаю, що це питання не є політичним, єдина фракція, яка висловила політичну позицію із цього приводу, це Радикальна партія. Вони вважають, що на цю посаду має претендувати українець. У нашої фракції такої політичної позиції нема. Ми вважаємо, що фахові іноземці можуть бути запрошені і можуть працювати на нашу країну", - зазначив перший заступник голови БПП.

Новини за темою: РПЛ не підтримає жодну із запропонованих кандидатур на посаду аудитора НАБУ

Як повідомлялося, 16 березня у Верховній Раді не вистачило голосів, щоб включити у порядок денний призначення аудитора НАБУ.

Нагадаємо, спочатку на посаду аудитора НАБУ пропонувалася кандидатура Роберта Сторча - заступника генерального інспектора Департаменту юстиції Сполучених Штатів Америки. Однак у Раді був представлений ще один кандидат - британець Найджел Браун. Він працював у Скотланд-Ярді і керував компанією ISC Global.