У Боснії і Герцеговині сьогодні відбудуться загальні вибори

Жителі обирають членів президії, депутатів парламенту і законодавчих зборів двох ентитетів, а також місцеву владу

Stefano Ferrario

У неділю, 7 жовтня, жителі Боснії і Герцеговини зможуть взяти участь у загальних виборах і проголосувати за членів президії країни ("колективного глави" держави), депутатів Парламентської асамблеї, законодавчих зборів двох ентитетів (Федерації Боснії і Герцеговини та Республіки Сербської) і місцевих представницьких органів влади.

За даними Центрвиборчкому, право голосу мають 3,35 громадян. З 7 ранку до 19 вечора буде відкрито 5 794 дільниць для голосування. У виборчих бюлетенях - 128 суб'єктів: 58 партій, 36 коаліцій і 34 незалежних кандидата. На 518 виборних мандатів претендують 7 497 кандидатів.

Новини за темою: Боснія і Герцеговина прийняла рішення не постачати зброю Україні

Політичний устрій Боснії і Герцеговини вважається одним з найскладніших у Європі, оскільки враховує інтереси трьох народів, які її населяють - хорватів, сербів і босняків (слов'ян-мусульман). Країна складається з двох самостійних територіальних утворень (ентитетів) - Федерації Боснії і Герцеговини (мусульмано-хорватської) і Республіки Сербської.

Двопалатна Парламентська асамблея Боснії і Герцеговини складається з нижньої Палати представників (42 депутати) і верхньої Палати народів (15 депутатів), яких після виборів делегують парламентарії законодавчих зборів Федерації Боснії і Герцеговини та Республіки Сербської.

Жителі Федерації Боснії і Герцеговини обирають не лише 98 депутатів у двопалатний парламент, але й місцевих депутатів у 10 кантонів або округів.

Жителі Республіки Сербської обирають 83 депутатів в однопалатний парламент Скупщину.

Виконавча влада в руках у Ради міністрів, а Верховною владою в країні є Президія, куди входить серб, боснієць і хорват. Вони змінюються в ролі головуючого щовісім місяців. У члени Президії обирають найбільш відомих і авторитетних політиків. 

Такий устрій Боснії і Герцеговини передбачений Дейтонскою мирною угодою, яка поклала кінець війні на Балканах у 1995 році.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів