Турчинов: Засекречування військових втрат РФ у мирний час – чергова спроба приховати втрати на Донбасі

Він зазначив, що це демонстрація принизливого ставлення до військових

пресс-служба СНБО

Засекречування військових втрат РФ у мирний час – чергова спроба приховати втрати на Донбасі. Про це заявив секретар Ради національної безпеки й оборони (РНБО) Олександр Турчинов, повідомляє прес-служба РНБО.

Так він прокоментував дозвіл Верховного суду РФ засекретити військові втрати російської армії в мирний час.

"Спроби приховати свої криваві злочини завжди змушують тиранів забороняти говорити правду. Агресія, страх і брехня стали сутністю путінського режиму. Приховування військових втрат - це демонстрація принизливого ставлення до військових, як до гарматного м'яса, а до батьків загиблих, - як до мовчазних рабів", - заявив Турчинов.

Він підкреслив, що формулювання "військові втрати в мирний час" для РФ є взагалі нісенітницею. "Тому що, починаючи з окупації Криму, Росія безперервно веде неоголошену війну і несе бойові втрати", - зазначив Турчинов.

Він зазначив, що чим кривавіший режим, тим завжди страшніший його кінець, "і Росія не буде винятком".

"Російська пропаганда і влада поставили гриф "таємно" на втрати, яких вони зазнали під час агресії на Донбасі, так само Путін буде приховувати свої втрати під час війни на Близькому Сході. Така сутність тиранів, які бояться власного народу і приховують від нього правду про свої криваві злочини", - заявив Турчинов.

Нагадаємо, зміни до переліку відомостей, віднесених до державної таємниці, Володимир Путін вніс 28 травня. На думку позивачів, зміни не відповідають федеральному закону "Про державну таємницю" та порушують, у тому числі, право ЗМІ і громадян на вільний пошук, одержання та поширення інформації. Мета указу, як вважають заявники, приховати втрати російської армії на сході України. Автори скарги вважають, що закон не наділяє президента повноваженнями щодо розширення переліку відомостей, що становлять держтаємницю.

Верховний суд (ВС) Російської Федерації (РФ) 13 серпня відхилив скаргу юристів, журналістів та громадських активістів на указ президента Путіна про засекречування втрат серед військових. Своє рішення у суді пояснили тим, що дана інформація може містити дані, що відносяться до держтаємниці.

Також у Кремлі запевняють, що підписання указу про засекречування втрат військових ніяк не пов'язано з подіями на сході України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів