Тука висловив надію, що Агеєва обміняють на українських полонених

Водночас Геннадій Афанасьєв вважає, що Агеєва потрібно долучити до обміну на політв'язнів

Заступник міністра окупованих територій Георгій Тука в ефірі телеканалу "112 Україна" 112.ua

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука висловив надію, що українська влада обміняє росіянина Віктора Агєєва, затриманого на Донбасі, на українців, які перебувають у полоні бойовиків. Про це він заявив в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Я сподіваюся, що і цього громадянина (Віктора Агєєва, - ред.) обміняють на наших хлопців. Деякі з них від початку 2014 року перебувають у полоні. Це дуже складна процедура, складне питання, і не тільки з точки зору емоційно-моральної, але й з юридичної точки. У нас у законодавстві не передбачено такої процедури, як обмін. Існує інший алгоритм: осуд-помилування-передача тій стороні", - сказав він.

Водночас радник міністра закордонних справ Геннадій Афанасьєв в ефірі телеканалу "112 Україна" висловив думку, що Агеєва слід долучити до обміну на політв'язнів. 

"На моє бачення, його краще долучати до обміну на політв'язнів, позаяк на мінських конференціях щоразу порушують питання політв'язнів, але фактично обміну не відбувається", - зазначив він.

Раніше Ірина Геращенко повідомила, що ОРДЛО продовжують вимагати амністії та звільнення для 45 людей, які не мають стосунку до конфлікту і які скоїли тяжкі злочини. Також бойовики вимагають звільнення Віктора Агєєва, якого було затримано на Донбасі після ліквідації ДРГ ворога.

"Тут позиція України однозначна: це військовий злочинець. Ми чекаємо, що влада РФ визнає його присутність в Україні, суд повинен визначити міру його злочину, світ повинен знати про деталі злочину, бо це факти російської військової присутності на Донбасі", - сказала вона.

Раніше повідомлялося, що в зоні АТО було ліквідовано ДРГ бойовиків: в полон потрапив росіянин Віктор Агєєв, контрактник з Алтайського краю. Згодом у міноборони РФ заявили, що він у травні 2016 року звільнився в запас і службу за контрактом не проходив. Водночас мати Агеєва повідомила, що її син у травні цього року надіслав їй фотографію наказу про присвоєння йому звання єфрейтора. Згодом Агєєв підтвердив українським ЗМІ, що він є військовиком-контрактником збройних сил РФ.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів