ТОП-5 недопрацювань Ради за тиждень: Медреформа, санкції проти Януковича і церковні закони

Деякі теми широко обговорювалися і набули резонансу у суспільстві, проте так і не були підтримані парламентом

ТОП-5 недопрацювань Ради за тиждень: Медреформа, санкції проти Януковича і церковні закони
Верховна Рада Верховная Рада

Деякі теми широко обговорювалися і набули резонансу у суспільстві, проте так і не були підтримані парламентом

Депутати протягом пленарного тижня вирішили навіть не починати розгляд законопроектів стосовно медичної реформи, не підтримали введення персональних санкцій проти екс-президента-втікача Віктора Януковича і "не встигли" проголосувати за церковні законопроекти. Разом з тим, ці теми активно обговорювалися і викликали масу реакцій.

Підборка неприйнятих рішень за пленарний тиждень Верховної Ради:

  • Медреформа: Блок законопроектів депутати навіть не включили до порядку денного сесії

Позицію БПП висловив Сергій Березенко - закликав не включати законопроекти до порядку денного, бо є вірогідність, що у Раді не вистачить голосів на жоден із альтернативних документів. Він пообіцяв, що створять робочу групу, яка доопрацює документи і через 2-3 тижні подасть компромісний варіант.

Депутати не підтримали постанову, якою могли б запропонувати Раді нацбезпеки ввести персональні санкції проти екс-президента-втікача Віктора Януковича і його оточення. У переліку було 21 імен, серед яких - Віталій Захарченко, Віктор Пшонка, Микола Азаров. У соцмережах підмітили, що більшість з нардепів в цей день прийшли на роботу у вишиванках на честь відповідного свята.

Як парламентські фракції проголосували за санкції проти Януковича та його оточення скриншот

  • "Церковні закони" встигли розкритикувати і опротестувати, а розглянути - ні

Законопроект №4511 передбачає введення особливого статусу релігійних організацій із центром і керівництвом в Росії. У ньому прописано, що такі установи повинні узгоджувати призначення місцевого керівництва із Мінкультом. А законопроект №4128 дозволяє змінити статут релігійної громади простою більшістю голосів присутніх на зборах. Таким чином, зокрема, можна змінити підлеглість релігійної громади.

Ці законопроекти були у порядку денному Верховної Ради на 18 травня, зібрали акцію протесту під парламентом, проте так і не були проголосовані - до них не дійшла черга, адже загалом у плані роботи Ради на день було 45 документів.

Верховна Рада відправила на повторне друге читання законопроект про житлово-комунальні послуги і обов'язкові лічильники на будинки. Щодо першого міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадій Зубко сказав, що документ розглядається з 2015 року і припустив, що в залі блокується дане рішення.

Державна інспекція сільського господарства України ліквідована ще 2014 року, проте деякі її функції досі нікому не передали. На розгляді депутатів були два альтернативні законопректи, жоден з яких не набрав 226 голосів.

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...