ТОП-10 рішень Ради за тиждень: Штраф за носіння георгіївської стрічки та скасування "закону Савченко"

Депутати не змогли рекомендувати РНБО ввести санкції проти Януковича і його оточення та відправили на доопрацювання два законопроекти про ЖКГ

ТОП-10 рішень Ради за тиждень: Штраф за носіння георгіївської стрічки та скасування "закону Савченко"
Верховна Рада Верховная Рада

Депутати не змогли рекомендувати РНБО ввести санкції проти Януковича і його оточення та відправили на доопрацювання два законопроекти про ЖКГ

Верховна Рада протягом пленарного тижня 16-19 травня підняла мінімальні аліменти на дитину, достроково позбавила депутатських повноважень Андрія Артеменка і ввела кримінальну відповідальність за контрабанду культурних цінностей та вибухівки.

Разом з тим, деякі рішення депутати так і не змогли прийняти: не знайшлося голосів, щоб рекомендувати РНБО ввести санкції проти екс-президента Віктора Януковича і його оточення. Верховна Рада відправила на повторне друге читання законопроекти про обов'язкові лічильники на будинки та про житлово-комунальні послуги.

Рішення, які народні депутати ухвалили протягом пленарного тижня:

Рада прийняла закон, що підвищує мінімальну суму аліментів на дитину. За розрахунками на сьогодні, раніше дітям до 6 років могли виплачувати від 428 грн, а будуть - 713 грн; дітям з 6 до 18 років виплачували від 533 грн, а будуть – щонайменше 889 грн. Для вступу документа в силу потрібні підписи голови ВРУ Андрія Парубія, президента Петра Порошенка і публікація в офіційному виданні.

Публічно використовували, демонстрували або носили георгіївську стрічку або її зображення - штраф 850-2550 грн, повторили це протягом року - штраф до 5 100 грн або адмінарешт до 15 діб. Це не стосується ветеранів Другої світової та їх нагород і ще цілої низки випадків.

Раніше представники Збройних сил повинні були мати таку довідку "при необхідності", а зараз - обов'язково. Позначено: якщо обстановка не дозволяє надати військовослужбовцю довідку про травму, її направляють у військовий комісаріат, до якого приписаний представник ЗСУ.

Верховна Рада скасувала так званий "закон Савченко". Після підписання та оприлюднення документа зараховувати перебування в СІЗО в основний термін будуть, як раніше, "день за день", більше жодного "день за два".

Жителі окупованого Криму і Севастополя зможуть вступати до ВНЗ Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей за результатами складання іспитів з конкурсних предметів, без Зовнішнього тестування.

Андрія Артеменка достроково позбавили депутатських повноважень 244 голосами. Постанову вже опубліковано в "Голосі України".

Парламент у першому читанні підтримав законопроект, згідно з яким діти внутрішніх біженців отримають безкоштовне харчування. Мова йде про немовлят, дітей другого року, дошколярів, школярів, а також студентів профтех і вищих навчальних закладів. Сім'ю про доходи питати не будуть. Щоправда, в день на дитину планують витрачати 10 грн.

Рада криміналізувала відповідальність за контрабанду культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї або боєприпасів (крім гладкоствольної мисливської зброї або боєприпасів до неї), частин вогнепальної нарізної зброї, а також спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації. Коли документ підпишуть спікер ВР і президент, а також опублікують в офіційному виданні - відповідальність сстановитиме до 7 років в'язниці.

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект, який дозволить представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста бачитися з ув'язненими "у вільний від виконання слідчих дій та судових засідань час". Який саме порядок і які ув'язнені маються на увазі - поки не ясно. Але це тільки перше читання, можливо, до прийняття в цілому документ доопрацюють.

Очікується, що заборона стягувати заборгованості з держпідприємства дозволить йому знову контролювати принаймні частину втрачених активів, відновити робочий стан суден, що перебувають у Мексиці і Бразилії, які не були втрачені в результаті анексії Криму.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...