Тарас Загородній: З юридичної точки зору Пасішник не має стосунку до можливих корупційних дій

На думку Тараса Загороднього, Абромавічус звинувачував у тиску не самого Пасішника, а Кононенка

Дії детективів НАБУ щодо оголошення підозри на адресу виконавчого директора НАК "Нафтогаз України" Андрія Пасішника можуть виявитися марною тратою часу. Про це заявив керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Завгородній.

На думку Тараса Загороднього, "Абромавічус звинувачував у тиску не самого Пасішника, а Кононенка. А Кононенко ніяк не фігурує в цій справі. Я не знаю, що можуть знайти детективи і пред'явити особисто Пасішнику. Тому що в даному випадку корупційне діяння більше стосується Кононенка, який, за заявами Абромавичуса, чинив тиск на те, щоб призначити Пасішника. З формальної точки зору Пасішник повинен був бути призначений наказом або рішенням Абромавичуса. Тобто з юридичної точки зору він взагалі не має ніякого відношення до можливих корупційних дій, які ще треба довести".

Даний коментар експерт висловив в інтерв'ю радіостанції "Голос Столиці". Він підкреслив, що "Абромавічус публічно звинуватив Кононенка. Тобто справу треба в комплексі розглядати. Тому що якщо цю справу розглядати окремо, то Пасішник нічого такого не робив. Умовно кажучи, він запропонував себе в якості заступника міністра, а Абромавічус йому відмовив. У чому тут склад злочину? Я не розумію, чесно кажучи".

Існує ризик перетворення антикорупційного органу на каральну структуру.

"В даному випадку НАБУ некоректно буде працювати, вона буде працювати на пошук цапа-відбувайла або на пошук ворогів, роботу з політичними опонентами", – додав Тарас Загородній.

На початку лютого 2016 р. Айварас Абромавічус, міністр економічного розвитку і торгівлі, на прес-конференції заявив про свій відхід з посади держслужбовця. Своє рішення він обґрунтував політичним тиском з боку нардепа Ігоря Кононенка (фракція БПП), який нав'язував міністра кандидатуру на посаду заступника. Пізніше стало відомо, що мова йшла нібито про топ-менеджера НАК "Нафтогаз України" Андрія Пасішника.

НАБУ за фактом заяв відкрило кримінальну справу. 9 березня 2016 р. детективи НАБУ пред'явили Пасішнику обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 344 Кримінального кодексу України (втручання в діяльність державного діяча).

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів