Ситник заявив про повний саботаж з боку судів при розгляді справ НАБУ і САП

Директор НАБУ пояснив, що такі справи, як, наприклад, справа Олександра Онищенка розглядаються раз в два місяці

У Харкові відкрили регіональне представництво НАБУ 057.ua

В українських судах відбувається повний саботаж справ, переданих Національним антикорупційним бюро (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратурою (САП). Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник в інтерв'ю "Радіо Свобода".

За його словами, з восьми десятків справ, які НАБУ і САП направили до суду, розгляд кожного четвертого досі не почали. Є лише поодинокі вироки, більшість яких стосуються другорядних учасників корупційних схем.

Новини за темою: Ситник назвав відносини НАБУ з ГПУ "досить холодними"

"Повний саботаж з боку судових органів. Це дійсно величезна проблема. Справи місяцями просто не слухаються у суді. Не розглядаються. Причому досить прості справи, які просто лежать без рішення", - зауважив Ситник.

Директор НАБУ пояснив, що такі справи, як, наприклад, справа Олександра Онищенка розглядаються раз в два місяці, а їх треба слухати кожен день.

Новини за темою: НАБУ і САП завершили розслідування у справі судді Броварського міськрайонного суду, яку обвинувачують у хабарництві

"Це велика справа, велика кількість свідків, велика кількість документів. І для того, щоб його розглядати, його треба слухати кожен день. І тоді цей процес можна завершити за два-три місяці. Якщо ж його слухати раз в два місяці, і при цьому адвокати використовують всі можливості для того, щоб затягнути справу, то, звичайно, ми і будемо мати такий результат", - розповів Ситник.

При цьому директор НАБУ висловив надію, що ситуацію може змінити створення антикорупційних судів, але змушений був констатувати, що кожна наступна законодавча ініціатива, яка сприяла б завершення антикорупційної реформи, депутатам дається все важче і важче.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України розслідує понад 100 кримінальних проваджень, пов'язаних з корупцією на державних підприємствах.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів