Ситник чекає на третього аудитора НАБУ найближчим часом

Американські та європейські колеги провели оцінювання роботи НАБУ і надали 47 рекомендацій

З відкритих джерел

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник сподівається, що найближчим часом президент призначить аудитора НАБУ за своєю квотою. Про це він повідомив під час брифінгу, трансляцію якого вів телеканал "112 Україна".

"Ми неодноразово говорили про те, що аудиту не боїмося. Ми відкриті, прозорі, усе, що потрібно покажемо, висунемо – робіть свої висновки. Я думаю, що третій аудитор з’явиться найближчим часом, і розпочнеться ця процедура", - зазначив Ситник.

Директор НАБУ нагадав, що аудит ще не проводили жодного разу.

"Третій аудитор, можливо, навіть швидше, ніж закон про Антикорупційний суд. Взагалі історія з аудитором була дуже заполітизованою, дуже затягнулася. Я вважаю неправильним, коли ми працюємо вже 3-й рік і жодного разу не проводився аудит. Ті дії, які відбувалися у парламенті, свідчать про те, що більшість розглядало це як можливість розправи над керівництвом, тому шукало особу, яка у будь-якому разі підпише негативний висновок. Тому ця історія так довго тривала", - сказав директор НАБУ.

Крім того, Ситник розповів, що американські та європейські колеги провели оцінювання роботи НАБУ і вчора надали 47 рекомендацій.

"Не маючи змоги отримати державний аудит, ми між собою говорили, що маємо себе також перевірити, тому що дуже багато процесів відбувається, і важливо, щоб хтось незалежний подивився на ці процеси збоку. Тому ми звернулися до наших американських, європейських колег, було проведено зовнішнє оцінювання нашої роботи. Вчора особи, які його проводили, презентували звіт. Було отримано 47 рекомендацій з боку комісії, яка проводила цей аудит, як покращити та оптимізувати роботу НАБУ. Цей аудит тривав 4 місяці, це був достатньо глибокий аудит, його проводили люди, які займаються цим у Міністерстві юстиції США. Я думаю, що швидше не буде, десь до півроку", - підсумував Ситник.

Нагадаємо, парламентський комітет з питань запобігання та протидії корупції рекомендує парламенту призначити на посаду аудитора НАБУ від Верховної Ради правозахисника, партнера компанії Baker & McKenzie Томаса Фаєрстоуна або українського правознавця-міжнародника Володимира Василенка.

16 травня антикорупційний комітет вирішив оголосити новий конкурс на посаду аудитора НАБУ. Минулого пленарного тижня комітет не зміг зібратися - не було кворуму, щоб рекомендувати парламенту кандидатури.

Як відомо, протягом 2017 року у Верховній Раді кілька разів намагалися призначити аудитора НАБУ, але щоразу зі скандалом і безуспішно.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів