Свідчення, на яких будує свої звинувачення ГПУ у справі Вілкула, були отримані шляхом погроз і тиску на свідка, - Баганець

Адвокат Олександра Вілкула впевнений, що законних підстав для зняття депутатської недоторканності і притягнення до кримінальної відповідальності немає

Адвокат народного депутата і співголови фракції “Опозиційний блок” у парламенті Олександра Вілкула Олексій Баганець заявив, що докази, на яких ґрунтується подання Генеральної прокуратури, були або здобуті незаконним шляхом, або просто сфальсифіковані. Про це він розповів в інтерв'ю LB.ua.

"Подання ґрунтувалося в тому числі і на показаннях свідка – Вадима Кобиляцького (колишній керівник Дніпропетровської районної державної адміністрації, - ред.). Слідчі затримали його без санкції судді, з порушенням вимог статті 208 Кримінально-процесуального кодексу, тобто не відразу після здійснення злочину, як цього вимагає закон, а через 6 або 7 років після цих подій, незаконно утримували під вартою і саме в цей час його допитали в суді, але чомусь вже в якості свідка, незважаючи на те, що він був затриманий як підозрюваний. Допит проводився без участі сторони захисту, а тим більше при відсутності умов і обставин, коли можна проводити такі допити в судовому засіданні", - зазначив Баганець.

Олексій Баганець наголосив, що після звільнення з-під варти свідок повідомив про те, що його залякували. А його справу за цим епізодом було згодом закрили в суді, де Кобиляцький так і не визнав свою провину, а тому його показання як свідка автоматично стають неприпустимими.

Тому адвокат Олександра Вілкула впевнений, що законних підстав для зняття депутатської недоторканності і притягнення до кримінальної відповідальності немає.

Нагадаємо, що Регламентний комітет Верховної Ради опублікував висновок про подання ГПУ щодо народного депутата Вілкула.

Нагадаємо, під час розгляду регламентним комітетом ВР повторного подання генпрокурора на зняття недоторканності з народного депутата Олександра Вілкула з'ясувалося, що свідки давали свідчення проти нього під тиском. Свідка - екс-главу Дніпропетровської райдержадміністрації, 70-річного Вадима Кобиляцького, за його словами, без рішення суду прокуратура помістила в грудні 2017 року в камеру без обігріву і вимагала дати неправдиві свідчення проти опозиціонера. Але навіть в цих умовах Кобиляцький не погодився обговорити нардепа. Він підписав компроміс, запропонований прокуратурою, що йому нібито дзвонили з приймальні облдержадміністрації. Заяву свідка депутати отримали під час засідання.

Також народний депутат надав ряд доказів того, що справа є сфабрикованою, а закони, на які посилається прокуратура, у тому числі Земельний Кодекс, припинили свою дію ще в 2001 році.

Крім того, в ході засідання комітету Олександр Вілкул надав офіційні документи, в тому числі, рішення Нікопольського суду, про те що його телефон незаконно прослуховується без дозволу парламенту.

Після виявленої недостовірної інформації в матеріалах ГПУ регламентний комітет відклав публікацію свого рішення на два дні. 10 жовтня було опубліковано висновок про подання ГПУ щодо співголови фракції “Опозиційний блок” у парламенті Олександра Вілкула. У документі, зокрема, йдеться, що докази Генпрокуратури ґрунтуються на припущеннях та на показаннях, здобутих незаконним шляхом. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів