Олена Зеркаль
З відкритих джерел

У понеділок, 6 березня, у Міжнародному суді ООН відбудеться засідання за позовом про порушення РФ положень Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Про це на своїй сторінці у facebook повідомила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

"Рішення Суду зобов'язати Росію припинити дискримінацію українців і кримських татар, а також припинити підтримку терористів на Донбасі РФ поставить перед дилемою: або припинити свою протиправну поведінку або остаточно перетворитися на країну-парію, з якою ніхто не буде мати справи", - заявив Зеркаль.

Вона також нагадала, що захист життя і прав людей, які піддаються дискримінації в окупованому Криму і страждають від підтримуваного Росією тероризму на Донбасі є головним мотивом звернення України до Міжнародного суду ООН.

"Справжня одиниця виміру в цій справі - життя кожної окремої людини, яка страждає від обстрілу або безпідставних обшуків і викрадень", - додала заступник глави МЗС України. Зеркаль також наголосила, що людська гідність є найвищою цінністю.

За словами Олени Зеркаль, слухання будуть проходить протягом чотирьох днів і будуть транслюватися онлайн. "Дивіться і тримайте кулаки. Ваша підтримка дуже важлива", - написала вона.

Раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко затвердив склад делегації України для участі у слуханнях Міжнародного суду ООН про порушення РФ конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, які відбудуться у період з 6 по 9 березня в Гаазі. Її очолить Олена Зеркаль.

Нагадаємо, 16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Міжнародний суд ООН в Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі і відновити діяльність Меджлісу в окупованому Криму.

Пізніше у відомстві зазначили, що href="http://ua.112.ua/polityka/ukraina-bude-dopovniuvaty-pozov-do-mizhnarodnoho-sudu-oon-proty-rf-novymy-faktamy-porushen-prav-liudyny-klimkin-367106.html">Україна буде доповнювати позов у Міжнародний суд ООН проти РФ новими фактами порушень прав людини.