Ставицький: Я готовий співпрацювати з новою владою (повний текст інтерв'ю)

Виконувач обов'язків міністра енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький дав інтерв'ю телеканалу "112 Україна". Інформаційна агенція 112.ua наводить повний його текст

112.ua
Виконувач обов'язків міністра енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький дав інтерв'ю телеканалу "112 Україна". Інформаційна агенція 112.ua наводить повний його текст.

Ви не поїхали? Не боїтесь якихось переслідувань?

Перш за все, я хочу висловити ті відчуття, які в мене на серці стосовно того, скільки було загиблих життів наших людей з обох боків. Мені дуже жаль, і я жалкую з усіма людьми нашої держави.

Стосовно вашого запитання, хочу наголосити на тому, що я перш за все державний службовець і мені не байдуже, як будуть в цій країні жити. Оскільки я очолюю дуже серйозну ланку у виконавчій службі, а саме це Міністерство енергетики та вугільної промисловості, я не міг собі дозволити, по-перше, таку бездіяльність, яку дозволили собі мої колеги. Стосовно питань енергозабезпечення, енергопостачання, видобутку вугілля, праці енергетичних блоків, праці атомних блоків… Все відбувається в штатному режимі.

Навіть в тому, як ви наголосили, хаосі політичному ми працюємо і будемо далі працювати. Буде новий міністр і новий уряд, я передам усі повноваження, як це потрібно за законом. Більш того, якщо буде на це згода нового міністра, я передам усі ті напрацювання, які ми зробили за цей рік і два місяці, що я керую цим міністерством. Для того, щоб життя в нашій країні продовжилось і держава ставала міцнішою.

Наскільки я розумію, на об'єктах, за які ви відповідаєте, зараз все спокійно і стабільно?

Безумовно.

У будь якому разі, від цього нікуди не дінешся, що на ваше місце прийде хтось інший. Власне, влада, яка прийшла зараз до керма, вона якось спілкувалися уже з вами?

Насамперед, я на посаді міністра спілкувався з усіма депутатами народними, які зараз у парламенті. Для мене ніколи не була перевагою та чи інша політична сторона. Для мене було перевагою те, що люди роблять для нашої держави.

Тобто у ваших взаємостосунках з часу зміни влади нічого зараз не змінилося?

Ви знаєте, мені неодноразово на даний час задають такі питання. Тобто: боїтеся ви, не боїтеся? Я не боюсь абсолютно. В мене чисте серце, чиста душа і чисті руки. Тобто я відповідальна людина і ставлюся до своєї праці відповідально.

Зараз спостерігається брак інформації з Кабміну. Все таки є виконувачі обов'язків, є виконувач обов'язків прем'єра… Кабмін взагалі збирається? Робота якась відбувається хоч якось? Я розумію, що ви відповідаєте за своє міністерство. Але координуються дії тих, хто залишився, чи ні?

Я можу відповісти тільки за наш сектор. Тобто віце-прем'єр Юрій Бойко на місці, ми проводимо наради, запрошуємо наших колег, мій колега Проскуряков Олег Альбертович також на місці. Це з нашого блоку він. Мінпромполітики також - Короленко. Тобто по нашій частині реального сектору економіки все гаразд. На наших нарадах був присутній Микола Присяжнюк, міністр АПК, це люди, які розуміють, що ми не можемо дати збою, щоб країна пішла в хаос, вони на місці. І ставляться до своєї роботи відповідально задля того, щоб наші люди якомога швидше і з меншими втратами, я маю на увазі перш за все фінансово-економічні втрати. Те, що ми зараз бачимо, це і курс валют, ціни на енергоносії і на інші складові зростають. Ми мусимо це стримати.

І я хочу наголосити на тому, шановні громадяни України, не треба робити поспішних висновків. Все стабілізується, буде новий уряд, будуть нові міністри і ми разом усі мусимо працювати заради того, щоб наша країна розквітла після того безладу, який стався за минулий тиждень.

Пане Едуарде, я розумію, що зараз не до введення нових технологій, інновацій, коли з дня на день прийде якийсь ваш змінник, але, очевидно, що були запущені в дію якісь моменти. І в останні місяці була активно запущена тема сланцевого газу. І йшлося про те, що ми можемо завдяки цьому якось зменшити залежність газову від Росії. В цій сфері ви теж контролюєте оці якісь інноваційні проекти чи зараз не до цього?

Хочу зауважити на тому, що так, це входить в мої функції. І те, що ми зараз напрацювали, ми і зараз продовжуємо працювати. Одне б висловив побажання, це те, щоб на посаду міністра енергетики і вугільної промисловості прийшла людина фахова. Тому що дуже важко нефаховій людині ввійти в той темп, який ми набрали.

За останній рік ми зробили дуже багато. Це підписання трьох УРП (угода про розподіл продукції) з провідними компаніями світовими. Тобто це компанія Шеврон, це Олеська площа (Львів, Івано-Франківщина). Проходячи там шлях з депутатами місцевих рад я спілкувався і з тією ж "Свободою", з "Фронтом змін", з "Батьківщиною", іншими опозиційними депутатами, зараз провладними. Час від часу це мусить змінюватись: хтось в опозиції, хтось у владі. Ми разом вирішували нагальні питання, за що я їм вдячний. Ми спілкувалися, і шляхом спілкування ми робили краще для нашої держави.

Це і угода про розподіл продкції на Юзівській ділянці  - це Харківська, Донецька області. Це й угода на мілководному шельфі Чорноморському з компанією Еni, EDF. Також у нас парафована угода з ExxonMobil по Скіфській ділянці. І я вважаю, що мій наступник не зупинить цей процес, тому що дійсно, як ви зауважили, це перш за все енергетична безпека. І я не хотів би наголошувати сьогодні на питаннях залежності від Росії чи будь-якої іншої держави. Це наші партнери і вони є нашими стратегічними партнерами.

На мою думку, ті фахівці, які приходять до вищої гілки виконавчої влади, вони мусять розуміти, що для того, щоб стала розвиватися наша держава, треба з усіма нашими сусідами, стратегічними партнерами, поводити себе чемно. Я вважаю, що здоровий глузд він перемагав, і цього разу також все це узгоджено і переможе. Перемога буде за нашою державою.

Пане Едуарде, я по цих проектах хотіла запитати. Ви вважаєте, наскільки я зрозуміла, що це проекти названі важливі, і нова влада має їх продовжувати?

Більш того, державою взяті певні зобов'язання і інвесторами також зі свого боку. І ці всі зобов'язання виконуються. Наприклад, компанія Royal Dutch Shell виробила інвестиційну програму на цей рік. Це 178 млн дол. США. Буде проведено геосейсміку, геофізику, пробурено три свердловини. І вже восени 2015 року ми зможемо, сподіваюсь на це дуже, вийти на результативну частину.

Буквально рік тому фракція "Удар" обіцяла ініціювати розслідування всіх деталей підписання між компанією Shell та "Надра Юзівська" щодо розподілу продукції. Чи таким чином виходить, нова влада, і "Удар" зараз отримав владу. Ці проекти можуть заморозитися?

Це ви наголошуєте на те, що були якісь моменти в Інтернеті якийсь певний час. Я вам скажу, що після мого спілкування з депутатами від "Удару", а саме з головою СБУ Наливайченком, до речі, він пам'ятає і висловлював підтримку з цього приводу. І були голосування у ВР, коли ми змінювали закони до УРП і всі голосувалися більш ніж в триста голосів.

Так, я взагалі переконаний в тому, що хай навіть пройде перевірка. І в якому сенсі, як забажає новий уряд. Я іще раз хочу наголосити, що ті дії, які я робив і робив уряд нашої держави – все згідно з чинним законодавством. Більш того, у кожній угоді, коли вона підписувалася, був окремий пункт про застосування антикорупційного законодавства міжнародного. Тобто не законодавства України, а ще посилено - в Англійському і Міжнародному праві.

Тобто ті підписи, коли ставились високопосадовцями з боку інвесторів, вони також перевірялися. І ця угода пройшла антикорупційну складову в інвестора. І я переконаний, що ці проекти будуть рухатись, і ті посадовці, які прийдуть на місця в уряді, перевірять все. І я їм бажаю натхнення і плідної співпраці з такими потужними інвесторами.

Тобто якщо буде призупинена робота цих проектів – це будуть лише політичні мотиви, але в жодному чині не документальні?

Давайте ми навіть не будемо думати, що вони будуть призупинені. Я переконаний, що це для нашої держави є вихід з тої складної ситуації з постачанням енергоресурсів. Не хочу навіть хвилювати інвестора. Заспокойтеся, все буде гаразд, всі будуть працювати. Тому що ніякої, ні в жодному разі немає ніякої корупційної складової.

Пане Едуарде, а ви вже думали, чим будете займатися після міністерської посади?

Хочу трохи відпочити, тому що за останні чотири роки я дуже багато працював. І працював, на мою думку, ефективно. Про що свідчать і ці угоди, які ми підписали, тому що це був дуже серйозний і важкий труд. Якщо буде бажання у наступників спілкуватися чи залучати до певних дій заради розбудови нашої держави – то я дам своє погодження. Тут безумовно. В мене немає, ще раз наголошую, ніяких складових в політичних питаннях. Моя політика одна – це розбудова нашої держави.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>