США заморозили всі зустрічі з польським керівництвом через закон про Інститут національної пам'яті

Таким чином Білий дім висловив свою позицію щодо польсько-ізраїльської кризи

Президент США Дональд Трамп і президент Польщі Анджей Дуда Andrzej Duda/Twitter

Американський уряд виступив з ультиматумом для Варшави. Доти, доки кризу польсько-ізраїльських відносин не буде вирішено, представники польської влади не зможуть зустрітися ні з президентом Трампом, ні з віце-президентом Пенсом, ні з іншими представниками американських урядових кіл, повідомляє Onet.pl.

Джерела видання, пов'язані з польськими дипломатичними колами, повідомляють, що всі зустрічі на вищому рівні було заморожено, а вимоги США є цілком однозначними.

Починаючи з травня Польща на місяць переймає головування в Раді Безпеки ООН. У зв'язку з цим президент Анджей Дуда і прем'єр-міністр Моравецький мали здійснити робочі візити до США. Цю поїздку МЗС Польщі визначало як одну з найважливіших дипломатичних подій року і доклало значних зусиль для того, щоб організувати зустрічі з президентом Трампом і віце-президентом Пенсом. Однак у зв'язку з кризою у польсько-ізраїльських відносинах з Білого дому надійшов сигнал.

"У делікатній манері американці повідомили нам, що з організацією зустрічей з вищим керівництвом США виникне проблема", - повідомляє джерело.

Польські ЗМІ також нагадують, що нещодавно, на початку лютого, президент Дуда здійснював візит до Південної Кореї у зв'язку із Зимовою Олімпіадою і намагався зустрітися з віце-президентом США Майком Пенсом, який також перебував там з візитом, однак організувати зустріч так і не вдалося.

Офіційних коментарів польської влади поки не надходило.

Нагадуємо, польсько-ізраїльські відносини значно погіршилися через ухвалення Польщею закону про Інститут національної пам'яті. Сьогодні, 1 березня 2018 року, він набуває чинності.

Джерело: onet.pl

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів