США закликали Європу відмовитися від "Північного потоку - 2" через події на Азові

Офіційний Вашингтон заявив, що має намір продовжувати підтримувати суверенітет і недоторканість України

Politico

Вашингтон продовжить надавати підтримку Україні та закликає країни Європи вжити заходів, зокрема відмовитися від будівництва російського газопроводу "Північний потік - 2". Про це заявила офіційний представник Держдепу США Гізер Ноєрт під час брифінгу.

Коментуючи нещодавню ситуацію з нападом Росії на судна ВМС України, Ноєрт заявила, що США планують уже найближчим часом розпочати додаткові переговори із союзниками в Європі.

"Тепер одна з речей, які, я думаю, ви побачите найближчими днями і тижнями, - це додаткові обговорення, які уряд США буде мати з європейськими союзниками. І одна з речей, які ми хотіли б бачити, - це наші європейські союзники, які роблять більше, щоб допомогти Україні", - повідомила вона.

"Уряд Сполучених Штатів дотримується дуже сильної позиції на підтримку України. Ми хотіли б, щоб і інші країни робили більше. Це те, що закріплене в нашій Стратегії національної безпеки: заохочувати інші країни допомагати один одному в усьому світі, щоб США не, я не хочу сказати, брали на себе тягар, але щоб США не займалися цими питаннями переважно самостійно", - підкреслила Ноєрт, пояснюючи позицію Держдепу.

Зокрема, зазначила вона, європейські уряди можуть посилити санкції проти Росії за агресію в Криму і на Донбасі.

Крім того, заявила Ноєрт, не всі встановлені на сьогодні санкції діють наповну.

Одним із предметів обговорення в майбутніх переговорах стане будівництво газопроводу "Північний потік - 2".

"Північний потік" пролягає через кілька цих країн. І, я думаю, Європа має запитати себе, чи є "Північний потік" чимось, що вони хочуть продовжувати, тому що він допомагає російському уряду, і чи це та підтримка, яку вони хочуть надати російському уряду, продовжуючи підтримувати "Північний потік - 2", - заявила Ноєрт.

Нагадаємо, у німецькому Любміні, у Грайфсвальдській затоці, було розпочато прокладання перших труб газопроводу "Північний потік - 2", який буде постачати газ в обхід України. Україна в разі запуску нової російської експортної труби потужністю 55 млрд куб. м на рік втратить 2-3 млрд дол. доходу від транзиту блакитного палива через свою ГТС, а це майже 3% ВВП.

Також раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп пригрозив, що може скасувати зустріч із главою РФ Володимиром Путіним через захоплення Росією українських кораблів і моряків в Азовському морі.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів