США закликали Росію вивести війська з Грузії і повернутися до довоєнних кордонів

На цьому тижні виповнюється 10 років російського вторгнення в Грузію

Фото з відкритих джерел

США закликають Росію вивести війська з окупованих грузинських територій і повернутися до довоєнних кордонів. Про це повідомляє прес-служба посольства США в Україні в Twitter.

"Сьогодні виповнюється 10 років з дня, коли Збройні сили Росії перейшли через міжнародний кордон з Грузією, намагаючись силою змінити його. Території Грузії все ще окуповані Росією. Ми знову закликаємо Росію відвести свої сили на довоєнні позиції, як це було узгоджено у 2008 році", - йдеться в повідомленні.

посольство США у Києві

Раніше з аналогічним зверненням до влади Російської Федерації виступило МЗС України, а голова МЗС Латвії Едгар Ринкевич назвав події в Грузії "порушенням міжнародного права і порядку" і підкреслив, що світ повинен зробити все можливе для того, щоб грузинські та українські події більше ніколи не повторювалися.

Нагадаємо, російсько-грузинська війна почалася в 2008 році. Конфлікт почався через збройне протистояння в Південній Осетії, в якому брали участь бойовики з Росії і Абхазії. 8 серпня після обстрілу грузинських сіл ЗС Грузії заявили про намір відновити "конституційний порядок" і зайняли частину Цхінвалі.

В цей же день Росія втрутилася в конфлікт на боці південнооосетинських бойовиків і ввела війська. Військові дії поширилися далеко за межі Південної Осетії на інші міста Грузії і Абхазії.

Джерело: посольство США у Києві

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів