США хочуть бачити Україну повноцінним членом НАТО

Україна вкотре підтвердила стратегічний курс на вступ до НАТО

Президент України Петро Порошенко і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг Twitter Петра Порошенка

Сполучені штати Америки хочуть бачити Україну повноцінним членом НАТО. Про це йшлося у спільній заяві Комісії стратегічного партнерства Україна - США, опублікованій на сайті посольства України.

"Україна вкотре підтвердила, що членство в НАТО є її стратегічним пріоритетом, який нещодавно було закріплено в національному законодавстві. Сполучені Штати вітають прагнення України вступити до НАТО і розраховують одного разу привітати Україну як повноправного члена Альянсу", – йдеться у повідомленні.

США підтримують зусилля України, спрямовані на імплементацію безпеки реформ, зазначених у законі "Про національну безпеку України", а також відзначають продовження участі України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки в усьому світі.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко 3 вересня 2018 року подав до Верховної Ради проект змін до Конституції про зовнішньополітичний курс України. Через деякий час профільний комітет рекомендував парламенту скерувати документ до КСУ для отримання висновку щодо його відповідності вимогам ст. 157 і 158 Конституції.

Відповідний законопроект № 9037 передбачає зміни до преамбули Конституції, відповідно з ним Верховна Рада підтверджує європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України.

У ст. 85 пропонується прописати, що Верховна Рада повноважна не тільки визначати основи внутрішньої та зовнішньої політики, а й реалізовувати стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

Кабінет міністрів, зі свого боку, забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

З перехідних положень виключено норму, яка дозволяє іноземним військовим формуванням тимчасово на умовах оренди згідно з міжнародними договорами використовувати наявні військові бази на території України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів