США готові підтримати фінансово введення миротворців ООН на Донбас, – Климпуш-Цинцадзе

Віце-прем'єр вважає, що Вашингтон зробить виняток для України

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе dt.ua

США, швидше за все, підтримають фінансово введення миротворців на Донбас, попри наміри нинішньої адміністрації суттєво скоротити внески в ООН, у тому числі на миротворчі операції. Про це заявила у вівторок, 12 вересня,у Вашингтоні віце-прем'єр України Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами проведених зустрічей в американській столиці, передає "Укрінформ".

"Думаю, що ми отримали чітке запевнення з боку США стосовно того, що Сполучені Штати готові зробити виключення зі свого правила, яке вони недавно запровадили щодо відмови від підтримки будь-яких миротворчих місій з боку ООН та їх оплати", – відповіла український урядовець на запитання про ставлення США до української ініціативи щодо миротворців ООН.

Вона висловила переконання, що в разі прийняття спільного рішення в Раді безпеки ООН про введення миротворців на Донбас, американська сторона "була би готова підтримати це фінансово".

Віце-прем'єр нагадала, що Україна виступила з ініціативою запровадити миротворчу місію на Донбасі ще в 2015 році, й "американські колеги повністю поділяють цей підхід".

Новини за темою: Польща заявила про готовність підтримати розміщення миротворців ООН на Донбасі

Українська сторона має намір зосередити основну увагу на цій темі під час роботи 72-ї сесії Генеральної асамблеї ООН, що відкрилася у вівторок у Нью-Йорку. Зокрема на цьому акцентуватиме президент України під час виступів на засіданнях ГА ООН та Ради безпеки Організації.

Новини за темою: РФ підготувала для Радбезу ООН резолюцію про миротворців на Донбасі

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...