Справа Майдану: ГПУ повідомила про підозру двом нинішнім керівникам Нацполіції
Зараз вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою
15:01 29.09.2017
Слідчі департаменту спеціальних розслідувань ГПУ повідомили про підозру у злочинах проти активістів Євромайдану двом керівникам Національної поліції. Про це повідомили у прес-службі Генеральної прокуратури України.
У відомстві зазначили, що разом з керівниками Національної поліції повідомили про підозру ще одному колишньому співробітнику Міністерства внутрішніх справ України.
Повідомляється, що підозру оголошено через перешкоди мітингам активістів Євромайдану в 2013-2014 роках. Серед іншого ці перешкоди полягали в розробленні проектів Кабінету міністрів, які надавали правоохоронцям дозвіл на застосування гранат російського виробництва проти активістів у лютому 2014 року. Також підозра стосується координації силовиків під час збройного розгону мітингувальників 18-19 лютого 2014 року.
"Крім того, одному з підозрюваних повідомлено про підозру за фактом незаконного надання неправомірної вигоди працівникам правоохоронних органів з метою схилення їх до скоєння злочинів щодо учасників протестів у Києві у 2013-2014 роках. Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою", – зазначили в Генпрокуратурі.
Народний депутат від "Батьківщини" Ігор Луценко на своїй сторінці у Facebook написав, що йдеться про Ігоря Бабича, Анатолія Серединського та Сергія Поготова.
Бабич і Серединський, які зараз обіймають посади голови та заступника голови Департаменту превентивної діяльності Нацполіції відповідно, під час Майдану працювали у відділі служби конвойних підрозділів спеціальних установ і судової міліції. Водночас Сергій Поготов, який зараз очолює групу з охоронної діяльності НАК "Нафтогаз Україна", під час Революції гідності обіймав посаду першого заступника керівника Департаменту громадської безпеки МВС.
Раніше начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк повідомив, що в прокуратурі мають намір повідомити про нові підозри з ряду епізодів про розстріл Майдану виконавцям та організаторам злочинів. Він додав, що ухвалення остаточних рішень у "справах Майдану" гальмує суд. Серед підозрюваних – перші особи України того часу. За даними Генпрокуратури, під час Євромайдану постраждали 2,5 тис. осіб, із них 104 загинули.