Слідство ще вивчає, хто інструктував Чернушенка щодо рішень суду, - Геращенко

"Я думаю, що найближчим часом суспільство отримає відповіді", - заявив депутат

112.ua

Слідство вивчає, хто інструктував голову Апеляційного суду києва Антона Чернушенка за рішенням суду через смс-листування. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив народний депутат від "Народного фронту" Антон Геращенко.

"Цей момент вивчається наслідком. Я думаю, що найближчим часом суспільство отримає на це відповіді", - заявив депутат.

Геращенко також пояснив, як було здійснено втручання в автоматизовану систему документооборонта.

"Згідно з існуючим законодавством, ми зробили як в Європі, потрібно, щоб в суд, коли заходить які-небудь матеріали заявника, ніхто не знав, якою суддя отримає цю справу для того, щоб прибрати фактор тиску на представника суду. Ця система комп'ютеризована, однак, особи, які підозрюються в скоєнні даного злочину, знайшли фахівця, зламали цю систему. І по деяких справах, які стосувалися, або великих господарських спорів, або кола питань, пов'язаних із звільненням з-під варти тих чи інших кримінальних авторитетів, то справи прямували тим суддям, які були готові вирішувати питання не за законом, а так, як це потрібно було замовникам", - пояснив депутат.

Нагадаємо, що під час обшуку у голови Апеляційного суду Києва знайшли 6,5 тис. дол. і близько 25 тис. грн. Крім того, у Чернушенко виявили 5 машин, зареєстрованих на його близьких родичів, і талони на 14 тонн палива. Також оперативники вилучили смс-листування судді з невідомими, які просили його прийняти певні рішення по судових справах. Пізніше Геращенко оприлюднив цю переписку у своєму Facebook. Сам голова Апеляційного суду заявляв, що смс не пользуеься. Пізніше Чернушенко заявив, що вказівки про рішення суду йому давав заступник глави АП Олексій Філатов.

Вчора Генпрокуратура України оголосила про підозру голови Апеляційного суду Києва Антона Чернушенка. Чернушенко підозрюється у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 376-1 ("Незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду") і ч. 2 ст. 375 ("Постановлення суддею завідомо неправосудних судових рішень") КК України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів