Президент України Петро Порошенко і голова Європарламенту Мартін Шульц
Пресс-служба президента

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом Європейського парламенту Мартіном Шульцем. Про це повідомили в прес-службі Адміністрації глави української держави.

Порошенко подякував президенту Європарламенту за чітку позицію щодо підтримки України під час засідання Європейської ради, яке пройшло в Брюсселі 15 грудня. Це стосується, зокрема, розблокування процесу ратифікації Угоди про асоціацію, безвізового режиму для України і продовження режиму санкції стосовно Росії у відповідь на порушення територіальної цілісності і суверенітету України, що триває.

Мартін Шульц підтвердив готовність Європейського парламенту завершити всі відповідні внутрішні процедури з тим, щоб виконати зобов'язання Євросоюзу щодо надання українським громадянам права на безвізові поїздки до ЄС.

Президент Європейського парламенту також наголосив на важливості якнайшвидшого завершення ратифікації Угоди про асоціацію та висловив готовність всіляко сприяти цьому процесу.

Новини за темою: Рік безвізу: Обіцянки скасування віз з ЄС у цитатах політиків

Як повідомлялося, 15 грудня Європарламент переніс розгляд питання надання Україні безвізу на квітень 2017 р.

Раніше Європарламент планував розглянути надання Україні безвізового режиму 18 січня 2017 р., потім переніс розгляд цього питання на 1 лютого.

Пізніше в Європейському парламенті перенесення голосування щодо надання Україні безвізового режиму на квітень 2017 р. пояснили помилкою. Зокрема, це підкреслила прес-офіцер Європарламенту Мод Нойон. "Дату було вказано орієнтовно і буде виправлено. Точної дати поки не визначено", - зазначила вона.

16 грудня із сайту Європарламенту прибрали дату розгляду безвізу для України.