Що у нас немає правоохоронної системи, я переконався на особистому дворічному досвіді

СЕМЕН СЕМЕНЧЕНКО - український політик, народний депутат 8-го скликання від об'єднання "Самопоміч". Перший заступник глави комітету ВР з питань національної безпеки та оборони. Здобув популярність і політичну вагу як командир добровольчого батальйону "Донбас". Солдат запасу Національної гвардії України. Одружений, виховує трьох дітей

Що у нас немає правоохоронної системи, я переконався на особистому дворічному досвіді
Семен Семенченко 112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

СЕМЕН СЕМЕНЧЕНКО - український політик, народний депутат 8-го скликання від об'єднання "Самопоміч". Перший заступник глави комітету ВР з питань національної безпеки та оборони. Здобув популярність і політичну вагу як командир добровольчого батальйону "Донбас". Солдат запасу Національної гвардії України. Одружений, виховує трьох дітей

Влащенко: Сьогодні у нас у гостях народний депутат України Семен Семенченко.

Доброго дня. Чому ви не полетіли з молодою частиною вашої фракції на тренінги до Європи?

Семенченко: Я є посадовою особою в комітеті з питань національної безпеки та оборони і вважаю, що зараз у державі відбувається дуже багато подій, які цю національну безпеку та оборону підривають.

- Тренінги, які постійно проводяться міжнародними організаціями, щось дають людям, які постійно на них їздять, для особистісного зростання?

- Дають. І для особистісного зростання, і для кола знайомств.

- Чого ви особисто там навчилися?

- Вони дозволили мені подивитися на моє життя з нового кута: планування, цілевказ, постановка життєвих цілей.

- Ви провели мітинг під прокуратурою, виступаючи проти тортур над слідчими НАБУ. Але достовірної інформації немає ані з того, ані з іншого боку. Чи не час припиняти влаштовувати шоу-бізнес навколо прокуратури, судів та зайнятися своєю безпосередньою законодавчою діяльністю?

- Безпосередня діяльність полягає не тільки в розробці та прийнятті законів. Є ще й контроль за їх дотриманням. І тут за два роки я і Соболєв бачимо колосальну нездатність і небажання правоохоронної системи дати людям доступ до незалежного правосуддя. Жодної з наших заяв в прокуратурі не розглядалося. Це принцип безвідповідальності.

Новини за темою

- Чому ви і ваші товариші жодного разу не подали до суду на спікерів парламенту за порушення регламенту?

- За всіма випадками порушення регламенту до суду на них подали інші депутати. Я висловлюю свою позицію тим, що я не голосував ані за Шокіна, ані за Луценка. Я голосував за зняття Яреми і Шокіна як за людей, які не можуть організувати нормальну роботу з охорони права. Я не голосував за Грицака, який теж не виконує своїх функцій, і я не підтримую нинішню коаліцію. Однак я готовий приєднатися до подібного позову і в суді домагатися не тільки додержання регламенту, але щоб не було і кнопкодавства. Це кричуще порушення, особливо коли кнопкодавлять ті люди, які кричать про ідеали Майдану. А те, що у нас немає правоохоронної системи, я переконався на особистому дворічному досвіді: щодо боротьби з фінансуванням тероризму, згідно з даними звіту Генпрокуратури, із 138 порушених справ тільки одну передано до суду.

Новини за темою

- Пишіть заяви до НАБУ. Але для чого ви водите людей в камуфляжі під будівлі судів?

- НАБУ порушило справу проти військового прокурора Кулика, якого звинувачують у незаконному збагаченні. І там чіткий зв'язок з терористом Жиліним. Апеляційний суд за рахунок грошей і телефонних дзвінків приймає протилежне рішення. Я почав збирати документи, після того як поставив собі запитання: чому такі низькі результати роботи, абсолютна неувага до злочинів генералітету і концентрація тільки на добровольцях? З'ясувалося, що під час Майдану Жиліним було узято кредит під заставу квартири Кулика. Кредит не повернуто, квартира Кулика під арештом, гроші пішли на фінансування, в тому числі, "тітушок".

- Нехай цим займається суд. При чому тут люди в камуфляжі?

- На суд чиниться тиск, а ми цей тиск своєю присутністю там хоч трохи врівноважуємо. Ми прийшли на суд щодо Куликау і побачили прокурорів Донецької і Луганської областей, які незаконно перебувають там. Викликали поліцію.

- Ви заявили, що хочете, щоб суд над "Торнадо" був відкритим. Але суд говорить про наявність матеріалів не для загалу. Ви не допускаєте, що суд говорить правду?

- У даному випадку я думаю, що суд бреше. Із 12 осіб лише двох звинувачують за злочинами, які мають стосунок до статевих злочинів. Що заважає цих двох осіб виділити в окреме провадження, а за іншими статтями показати відкритий процес? Миколу Цукура, свідка у справі Єфремова, звинувачують у тому, що він прийшов до будинку, де жили офіційно зареєстровані терористи, взяв машину, яка потім стояла на арештмайданчику в РВВС, взяв комп'ютер, обстежив, повернув. Йому через рік почали пред'являти незаконне проникнення в житло, незаконне дослідження документів, крадіжку машини і здирництво. Я вже буду переходити від вимоги проведення відкритого суду до вимоги проведення перевірки і покарання фальсифікаторів. Цей процес сфальсифіковано. Є купа голослівних заяв політиків, прокурорів, які приписують їм зґвалтування, всілякі жахи. У справі цього немає. Я не захищаю "Торнадо". Я захищаю право на відкритий суд кожного громадянина. Два роки ми із Соболєвим подаємо позови і бачимо, що це система кругової поруки. Тому ми в законному порядку прийшли і почали вимагати проведення відкритого суду. Ми нічого не порушували.

Новини за темою

- Ви як законодавець не стійте під судами, а напишіть закон, що можна, а що – ні за законами воєнного часу, як людям повертатимуть вилучене майно.

- Це все прописано в законі про воєнний стан.

- У нас не було введено воєнного стану.

- Це не питання до законодавців, а питання чому, коли йде війна, про це балакають, але абсолютно не захищають військовослужбовців. Будь-якого військовика можна притягнути за 14-й рік, тому що їхня участь у війні тоді було незаконною. Якщо багато прокурорів є користолюбцями і корупціонерами, якщо ми бачимо, що свідки в судах це ті люди, які боролися з добровольцями, то ми можемо поставити собі запитання: а чи не сфальсифіковано ці справи?

- Коли ви виходите під суд, ви не міняєте систему, але ви створюєте прецедент, що можна щоразу, коли хочеться поміняти дійсність, привести під суд 300 осіб, і цього буде достатньо.

- Ні. Ми не порушуємо при цьому ніякого закону. Як я можу змінювати систему, якщо я не є частиною системи і якщо я вважаю, що вона злочинна? МВС, ГПУ, БПП, НФ, АП – їм це все вигідно. А мої запити ігнорують, хабарники і сепаратисти сидять на своїх місцях. Я подаю закон, за нього голосують, але його не приймають.

- Якщо за вами стоять люди, створюйте політичну силу і боріться в легітимному полі.

- Ми живемо в несправедливій державі. У моєму розумінні справедлива держава – це коли вона існує для слабких, для тих, ким управляють, а не для купки злодіїв, які її використовують.

- Для держави має існувати одне слово – закон. А про справедливість у десятьох людей буде різна думка.

- Закони робляться для людей. Якщо закони стають інструментом несправедливості, то наш обов'язок з цим боротися.

- Для цього існують парламентарії, щоб робити справедливі закони. Але коли їх прийнято, то їх мають неухильно виконувати.

- Їх не виконують. І я повинен на це реагувати. 90% парламенту – люди, залежні від олігархічних угруповань і не зацікавлені в елементарних речах. За нинішньої правової системи, яку не хоче міняти Порошенко, тому що не хоче вводити воєнний стан, на фронті іноді немає виходу. Коли ми заходили в Іловайськ, ми знайшли кинуті інкасаторські машини одного з банків. Вони були порожніми, і ми їх одразу ж використовували як щит. Ви знаєте, що ми вчинили злочин: викрадення машини і грабіж?

- Одна справа, коли використовують машини для щита, а інша справа, коли на них катаються.

- Так давайте у відкритому суді й з'ясуємо, чи дійсно ці люди винні? А чи можемо ми довіряти суддям, прокурорам, серед яких дуже багато користолюбців, людей морально дуже низьких, з яких ніхто не воював?

- Так суди розпускаємо?

- Ні. Поки ми не поміняємо цю систему, до кожної справи потрібно максимальну увагу журналістів і громадськості.

- Але не тиск і кидання фекаліями. Якщо навіть у залі суду, під камерами люди так поводяться, як же вони поводилися, коли нічого не було?

- Держава повинна нести відповідальність за тих, кого вона покликала захищати країну, коли всі ці чистенькі, хороші люди – СБУ, міліція, журналісти – поховалися по кущах. Півтора року добровольці переживали стреси, а потім ще на півтора року цих людей засунули в тюрму. Потрібно проводити психологічні обстеження, потрібно з'ясовувати, що з ними сталося. Ми не маємо права просто піддавати їх на шельмування.

- Держава не має права кинути людей, які прийшли після війни і яким потрібна робота, соціальна допомога. А люди з автоматами не мають права чинити злочини щодо цивільного населення. А судді у нас – відображення всього суспільства. Ми будуємо нове суспільство, але ми нічого не збудуємо, поки не почнемо діяти в правовому полі.

- Я з вами згоден. Я не захищаю "Торнадо", я захищаю їхнє право на відкритий суд.

- Ваше запитання?

- Нещодавно одна із політиків зробила заяву про те, що у солдатів армії України, зокрема "Торнадо", проходили оргії, в тому числі з немовлятами. Як ви гадаєте, такі заяви, які абсолютно не відповідають фактам, яких немає в справі, сприятливо впливають на імідж України?

- Ви говорите про Тетяну Чорновіл. Я не тримала справу в руках, я не бачила відео від і до. Але якщо ви вважаєте, що вона помиляється, подавайте на неї до суду. І в чесному і відкритому суді ви або вона доведете свою правоту.

- Коли ми створимо чесний і відкритий суд. Ми зараз не будуємо ніякого суспільства, але ми з вами однодумці: закон один для всіх – і для прокурорів, і для підсудних. Я виступаю тільки за проведення відкритих і чесних засідань, тому що завтра на місці "торнадівців" можете опинитися ви і будь-яка інша людина.

- Дякую, Семене.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>