Що спільного між їжачком і молочком: У Міносвіти пояснили, чому не треба тестувати майбутніх першокласників

Міністр освіти Ліля Гриневич зазначила, що часто відповіді на питання, які ставлять шестирічним дітям, знає лише той, хто запитує

Міністр освіти Лілія Гриневич у Верховній Раді. Архівне фото. З відкритих джерел

У Міністерстві освіти заявили, що з педагогічної точки зору неприпустимо тестувати дітей перед вступом до першого класу. Про це повідомила міністр освіти Ліля Гриневич під час Години запитань до уряду у парламенті 18 травня, трансляцію вів канал "112 Україна".

"Основною метою, коли писався закон про освіту і розроблявся проект порядку зарахування, було усунути несправедливі корупційні правила зарахування до першого класу. З педагогічної точки зору абсолютно неприпустимо піддавати конкурсу і тестуванню шестирічних дітей, тому що вони не навчалися ще за жодною спільною програмою", - сказала Гриневич.

Вона також звернула увагу на неадекватність запитань, які ставлять дітям перед вступом до першого класу.

"Дуже часто ми просто обурені тим, які питання ставляться дітям на таких конкурсах – це часто питання, відповідь на які знає тільки той, хто ставив це питання. Наприклад, "Що спільного між їжачком і молочком?" Я вас зараз, можливо, здивую. Відповідь на це питання конкурсу – і той, і те згортаються", - зазначила міністр.

Вона підкреслила, що далі так продовжуватися не може і треба зробити "цивілізовану систему вступу до першого класу".

"А цивілізована система полягає в тому, що дитина у 6-річному віці повинна мати гарантоване місце у школі поряд з її місцем проживання, і дитина в тому порядку, який ми запропонували, не зобов’язана, а має право навчатися у закладі освіти, на території обслуговування якого вона проживає", - додала Лілія Гриневич.

Новини за темою: У БПП проти проекту МОН про пріоритетне зарахування до I класу дітей за місцем реєстрації або офіційної оренди житла

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні набули чинності нові правила прийому до школи. Проект змін було опубліковано раніше, він пройшов стадію обговорення.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів