Севостьянова про антиізраїльську резолюцію ООН: Україна не може мати непослідовну позицію

"Сьогодні, маючи частину території окупованою, маючи Крим, маючи проблему на Донбасі, Україна, на мою думку, не може мати непослідовну позицію", - зазначає заступник міністра юстиції

112.ua

Позиція України в ООН стосовно Ізраїля є послідовною, переконана заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова. Про це вона сказав в ефірі "112 Україна".

"Якщо тверезо поглянути на факти. Що це за території, з приводу яких є питання? У нас є міжнародно визнана територія Ізраїлю, і є частина територій, які є окупованими після 67-го року. На сьогоднішній момент ця резолюція, за яку ми голосували в Радбезі ООН, звичайно, з 15 країн, які є членами, 14 країн підтримали резолюцію, і тільки США утрималися, а не проголосували проти", - зазначила вона.

За словами чиновниці, Україна не може мати іншої позиції, оскільки частина її території в даний час окупована іншою державою.

"Сьогодні, маючи частину території окупованою, маючи Крим, маючи проблему на Донбасі, Україна, на мою думку, не може мати непослідовну позицію, тому що скрізь, куди ми приходимо, в будь-яку міжнародну організацію, будь-яку країну і говоримо підтримати нас, незважаючи на те, що їм буде економічно важко, але ви повинні поважати міжнародне право, як ми поважаємо його, і в один момент після цього почати загравати та по-різному ставитися до окупованих територій в інших країнах, після цього, я думаю, ми б мали дуже великий ризик від багатьох країн втратити підтримку щодо наших питань", - вважає Севостьянова.

Напередодні прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу дав вказівку всім головам міністерств протягом найближчих трьох тижнів не здійснювати візитів до країн, які проголосували проти Ізраїлю в Раді безпеки ООН, і не проводити ніяких зустрічей з міністрами з цих країн, у тому числі з українською делегацією, яка підтримала резолюцію.

За підсумками сьогоднішньої зустрічі в МЗС України з послом Ізраїлю сторони домовилися запобігти "підвищенню градусу дискусії".

Нагадаємо, 23 грудня, Рада безпеки ООН прийняла резолюцію, в якій говориться, що створення Ізраїлем поселень на окупованій палестинській території "не має юридичної сили і є кричущим порушенням міжнародного права".

Її підтримали 14 членів Радбезу, в тому числі Україна. США, які раніше блокували подібні проекти, утрималися. Авторами документа є Малайзія, Нова Зеландія, Сенегал і Венесуела.

Після того, як Україна підтримала резолюцію, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу скасував запланований візит українського прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

Як повідомлялося, 19 грудня Ізраїль підтримав резолюцію Генеральної асамблеї, відповідно до якої Росія визнається державою агресором, а Крим - тимчасово окупованою територією.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів