Семерак: В Україні тисячі сміттєзвалищ, майже всі не відповідають екостандартам

За словами міністра, наразі в Україні переробляється лише 3% відходів; щоб змінити ситуацію, знадобиться політична воля та соціальна відповідальність бізнесу

rian.com.ua

В Україні тисячі сміттєзвалищ, 99% з яких не відповідають сучасним екологічним вимогам. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак під час конференції "Нова політика управління відходами – основа економіки замкненого циклу" в Києві, передає прес-служба міністерства.

"Непродумана політика управління відходами, яку ми успадкували від Радянського Союзу, призвела до появи тисяч сміттєзвалищ, 99% з яких не відповідають сучасним екологічним вимогам. Весь цей час Україна жила без будь-якого розуміння, що робити з відходами. За винятками поодиноких населених пунктів, де місцева влада намагалася хоча б спробувати запровадити якісь технології чи запозичити досвід інших країн", - сказав Остап Семерак.

За його словами, в Україні в основному використовували захоронення відходів; не було економічних стимулів для переробки вторинної сировини та механізмів притягення до відповідальності за шкоду довкіллю.

"Торік уряд ухвалив розроблену Мінприроди спільно з міжнародними експертами Стратегію управління відходами, яка стала першим документом незалежної України, що визначає вектор розвитку цієї сфери. Якщо говорити про побутові відходи, то, наприклад, зараз лише 3% із них переробляється та повторно використовується, але Стратегією визначена амбітна мета, щоб до 2030 року 70% таких відходів в Україні перероблялося чи повторно використовувалося", - додав міністр екології.

Він висловив переконання, що для досягнення таких цілей знадобиться політична воля та соціальна відповідальність бізнесу.

Окрім того, у Мінприроді розробили Національний план дій, який дозволить втілити цілі, прописані у Стратегії, та допоможе зменшити обсяги муніципальних відходів, налагодити систему збору, перероблення відходів тощо. Документ зараз проходить експертне обговорення.

Новини за темою: Як зупинити перетворення України на смітник?

Нагадаємо, восени минулого року Кабмін затвердив Національну стратегію управління відходами до 2030 року

Як поясняв Остап Семерак, Стратегія передбачає запровадження в Україні до 2030 року роздільного збору сміття для населення, збільшення відповідальності підприємств за відходи та побудову 800 нових потужностей із перероблення вторинної сировини, утилізації та компостування біовідходів.

Зазначимо, час від часу сміття на звалищах загоряється. Два роки тому внаслідок пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом сталася трагедія - був обвал сміття, загинули три рятувальники та еколог. Звалище через деякий час закрили, а сміття зі Львова ще довгий час знаходили в різних регіонах України.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів